Volba školy

Od: Datum: 29.12.13 18:06 odpovědí: 9 změna: 03.01.14 02:11

Ahoj, co si o tom myslíte
Jsem v 9.tř. a ted se muíím rozhodnout na jakou školu dál. Já už v tom mám jasno - chci do zdravotnictví,vybrala jsem si SZŠ HB,
obor asistent a lyceum. Ted nevím jestli na asistenta, anebo lyceum, protože v budoucnu chci být bud zdravotnický záchranář nebo dipl. všeob. sestra., nějaká rada? Nebo rada na jakou vejšku? Nějaké rady a typy? děkuji!§ moooc! )

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.13 20:47

Pokud chceš na vysokou, tak bych než SZŠ radila gymnázium.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.12.13 20:52

Ano, to platí u obecných VŠ jako práva, ekonomka, filozofie, pajdák apod., kde se dělají obecné testy. Na zdravce bude s obyčejným gymplem hodně pozadu oproti těm, kdož budou mít znalosti třeba právě ze střední zdravotky, ať už chemie, latiny apod.

K dotazu - nebyl by odkaz na ony obory, kde by bylo možné vyhledat, jaké zaměření a uplatnění mají? Spíše než lyceum to ale vidím na asistenta.

doplněno 29.12.13 21:08:

To nepochybně, ale je zbytečné se mořit s gymplem, na který nemůže každý, když se slečna chce věnovat zdravotnictví už teď. Na zdravku by měla nejlépe připravit zase zdravka, přece jen mají chemii, latinu apod. nikoli jako volitelné předměty, ale coby základní.

Třeba na VŠ pajdáku v Olmiku se krom obecného testu dělal i test ze speciální pedagogiky, na což nejlépe připravoval střední pajdák..

doplněno 30.12.13 18:01:

Lesi, je fakt, že sestra přítele nastoupila na VŠ zaměřenou právě na medicínu, šla z gymplu - ovšem netuším, jak vypadaly přijímačky. Nicméně pokud se na jakoukoli VŠ hlásí akový dříč, jako ona, tak se dostane:D.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.12.13 20:55

Myslím, že právě kamkoliv na medicínu z gymplu - chemie tam je, latina jak kde (nutno si pohlídat v učebním plánu - na webu). Dále jsou volitelné předměty.

Datum: 30.12.13 12:27

na VŠ obor sestra se obvykle nepředpokládá, že by budoucí sestry už nějaké to čistě sesterské vzdělání měly - takže vzělání ze střední zdrávky tazatelce u přijímaček obvykle nic moc nepomůže. naopak, moje bývalá kolegyně dělala na všeobecnou sestru přijímačky z biologie v rozsahu gymnazijního učiva (tedy včetně učiva, které se na zdrávce vůbec nebralo) a z fyziky (které na zdrávce taky zrovna moc neměla). i když je pravda, že na některé zdrávky se dělají přijímačky ze somatologie nebo historie ošetřovatelství, ale to jsem kdysi koukala na školy dálkové, tedy zaměřené na sestry, které už jako sestry pracují a chtějí si dodělat titul. ale tedy je pravda, že přijímačky má každá škola svoje a těžko říct, co zrovna tazatelka bude potřebovat *nevi*

jako pokud si je jistá, že bude pokračovat na VŠ, tak bych volila zdravotnické lyceum nebo gympl. pokud si jistá není, volila bych zdravotnického asistenta.

Od: hankadvorakova
Datum: 30.12.13 09:21

Děkuju za názory:)

Od: kami95
Datum: 30.12.13 11:57

Je to blbost před jakoukoliv VŠ zaměřenou na medicínu chodit na gympl! Četla jse holky co to tak udělaly a prý je to pěkně na prd..oni totiž na té vysoké počítají, že už máš nějakou praxi v nemocnici, že už víš něco o ošetřovatelství, somatologii..a to tě gympl fakt nenaučí..takže za mě normálně SZŠ..

Datum: 30.12.13 14:07

naprosto snimi souhlasím :D ,gympl je hloupost

Ohodnoceno: 2x

Od: hankadvorakova
Datum: 30.12.13 15:54

děkuju :)

Datum: 03.01.14 02:11

Ahoj Pokud chceš být diplomovaná všeobecná sestra nebo záchranář, tak jediné, co u Tebe přichází v úvahu je podat si přihlášku na střední zdravotnickou školu. Nikoliv však na lyceum, ale na asistenta! Na lyceum nechoď, protože je úplně k ničemu. Je kočkopes mezi zdrávkou a gymplem, ale nejsi na tom tak dobře jako gymplák, co se hlásí na medicínu a ani tak dobře jako asistent, abys šla pracovat do nemocnice. Prostě nejsi vůbec nic. Před x lety jsem stál před stejným rozhodnutím. Nakonec jsem si vybral asistenta, teď pracuju v nemocnici, abych měl nějakou kačku a zkušenosti do praxe a zároveď studuju záchranáře. Musím říct, že nemím zdrávku, tak už jsem dávno venku, protože zdrávka mi hodně pomáhá. Je totiž hrozně těžké, aby se lidé, co nepřišli se zdravotnictvím vůbec do kontaktu, učili záchranářem. Dopadá to potom tak, že to nezvládají a učí se věci, které v životě neviděli a nerozumí dané problematice. Úplný základ třeba - učíme se o srdci, ale oni srdce naživo neviděli, protože nikdy nebyli na operačním sále jako my, co už máme zdrávku. Takže pokud chceš jít na záchranáře, tak jednoznačně zdrávku, připraví Tě fakt dokonale, ale počítej s tím, že budeš mít problém sehnat místo na záchrance. Jsou upřednostňování spíš muži, protože dnes tvoří posádku řidič a záchranář a musejí si vystačit. No a když ji náhodou tvoří řidič a záchranářka, tak je to docela problém, protože žena nemá takovou sílu. Ono třeba táhnout nosítka do třetího patra paneláku není moc legrace a běžet s monitorem, který má deset kilo a k tomu mít na zádech těžký batoh také někam v patrové vile, není zrovna jednoduché. Nepočítám do toho kontakt s vožralými a agresivními s kterými máme občas problém i my. Je docela časté, že nás prostě nepadne nějakej vožralej. To, co je pak v televizi, to je opravdu jen špička ledovce, co prosákne. Je to na denním pořádku. A když jsi žena a vezeš vožralu půl hodiny do nemocnice a vzadu jsi s ním úplně sama a on je agresivní, je to problém. Samozřejmě si pak zavoláš policajty, ale zase je nemůžeš volat na každého opilého...Takže v praxi, až, když Tě napadne, což většinou, když napadne ženu, jsou následky horší. Chlapa kolikrát ani nenapadne, prostě to nezkusí. Ale ženy mají zase výbornou výhodu v tom, že umění dokonale komunikovat s malými dětmi a komunikovat obecně. Prostě to umí a o tom žádná! Ale bohužel vypětí sil, které často je zadává tomu, že ženy z velké části končí na dispečinku, což je mimochodem práce stejně, možná daleko záslužnější, než ježdění v sanitce! Tak snad jsem Ti trochu poradil a pomohl s výběrem a přeju Ti tímto mnoho štěstí ve studiu a třeba se někdy potkáme ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.