Nervozita při písemkách z MA - 8. třída

Od: Datum: 27.12.13 16:56 odpovědí: 2 změna: 27.12.13 17:34

Ahoj, tahle otázka asi bude trochu delší, ale pokusím se to nějak zhustit, abych Vás zas tolik neobrala o čas.

Jde, jak jste už asi zjistili, o matiku. Chápu, jak se to má vypočítat. Znám všechno, co je k učivu matematiky v osmé tř. důležité, opravdu. Kdyby se mě učitelka zeptala, co se stane, když toto a tohle, hned jí dám odpověď. Ale bohužel, při matice se znalosti musí používat v praxi a ne jen doplňovat otázky, což je pro mě zatraceně problém už od páté třídy. Doteď jsem byla sice vždycky vyznamenaná, ale teď, v osmičce, když už na tom výzu záleží, to podělám, jak je mým zvykem, protože z matiky dostanu nejspíš trojku, modlím se, aby ne něco horšího.

Při písemkách se mi začne všechno motat, najednou přičítám, kde mám násobit, vypočítám, že 3 - 7 je 10, atp. Někdy se dokonce i klepu, jednou se mi stalo, že mi nevycházel ani jeden ze tří příkladů a potichu jsem se rozbrečela, když jsem si uvědomila, že doma bych minimálně ty dva dala dobře, ale teď ne, protože jsem totálně blbá a nervózní a už nemám čas a nestihnu to přepočítat a doma dostanu poučku, že můžu jít pomoc někam zedníkům, protože teď už je ta známka důležitá a může mi ovlivnit vysvědčení, a že bych měla něco začít dělat s těma slzama, protože to bude trapas, jestli mě někdo uvidí s pandíma očima atd, atd... jop, tohle mi stihlo profičet hlavou během asi pěti sekund.

Pak učitelka řekla poslední z řad vyberou (s výrazem you all are my bitchies now!:D :() a další den jsem otevřela prověrkovej sešit a koukala tam na mě pětka s kasopisným podpisem mé drahé paní učitelky.

V jiných předmětech je to ale v pohodě. Na AJ jsem nejlepší ze třídy (což prosím neberte jako namyšlené tvrzení, ale holý fakt), češtinu možná ještě vytáhnu na jedničku, přírodopis mám na fajn dvojku, baví mě dějepis a budu z něho mít jedničku, zeměpis bude možná taky jednička, fyzika bude asi horší dvojka, ale pořád dvojka, chemie je taky na dvojku, takovou docela pěknou dvojku, ale ne na dvojku, kterou bych mohla vytáhnout na jedničku, francouzština mi vychází na takovou trochu horší jedničku... a matika? Bez komentáře.

Vždycky mě zhrozí fakt, že je ten příklad tak dlouhej, tolik znamínek a číslic. Pořád si opakuju, že to umím. Že je to v pohodě, že to zvládnu, protože to můžou zvládnout všichni, proto nám taky učitelka tu písemku dala, protože ty čísilka v ní jsou nastavený tak, aby se rovnaly mým vedomostem. A najednou blik, cvak, fúúú... a nic nevychází, protože si uvědomím, že hned to první číslo je 4 a ne -4, protože -4 je to v příkladu podtím. -_- O.o :(

A potom taky nevím, jak se na matiku učit. :( Já to prostě umím a chápu, tak nevím, proč si tu teorii číst pořád dokolečka. Když třeba něco počítám (ne na známky), tak mi to v 8O% vyjde. :/

Děkuji všem, co se dočetli až sem.

Ještě víc děkuju těm, co se rozhodnou mi pomoct.

A navěky jsem dlužníkem rádcům, jejíž odpovědi mi vážně pomohou.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.13 17:25
avatar

Tak to je asi problém, protože nějaké prášky na to, aby ses v matematice vyznala líp, nejsou. Ale chápu to, není to příjemné. Ale myslím, že tady je ten začarovaný kruh, kdy sice víš, co a jak, ale nemáš tu správnou sebedůvěru, že to zvládneš.

Je to dost nepříjemná vlastnost.

Asi bych začal řešit radikálně. Myslíš, že by se nedalo zajít za učitelkoou matematiky a vybalit to na ní bez nějakého vytáčení? Mohly byste společně najít řešení, nakonec, i ona je jen člověk a asi je to nepříjemné i jí. Východisko se najde vždycky. A kdyby bylo nejhůř, neváhal bych s návštěvou dětského psychologa. Mají zkušenosti a taková věc by se dala určitě řešit.

Jasně, že vysvědčení je důležité, ale z vlastní zkušenosti můžu říci, že ho po mně za celý život nikdo nechtěl, ono pak záleží na úplně jiných věcech.

Tak držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 27.12.13 17:34

Obecne matematika na ZS neni nic sloziteho, co by se nedalo vymyslet ci pochopit, akorat se ji musite "propocitat". Chybi Vam neco jako "cvik", protoze nemate "napocitano". Kupte si nejakou sbirku uloh, kde jsou vysledky a pocitejte do zblbnuti. Pak se dostavi ona "lehkost" pocitani, ktera Vam chybi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.