Jak zvládnout matematiku na VŠ

Od: Datum: 23.12.13 16:32 odpovědí: 6 změna: 26.12.13 23:46

Ahoj lidi. Mám docela dost volného času, tak jsem se přihlásila dálkově na VŠ. Myslela jsem si, že třeba o víkendu dám 2x6 hodin učení ale ono houby. Po třech hodinách čistého šasu "se mi začne z toho dělat zle" a konec. Jde především o matiku. Naučím se limity, jdu přes derivace, integrály a když začnu řešit funkce, zjišťuju, že už si z toho předtím zase nic nepamatuju. A ono je to k tomu všechno potřeba.Tak se vracím na začátek. Tak jsou dvě možnosti: buď na to nemám, nebo dělat denně max.3 hodiny. Co si o tom myslíte vy, úspěšní a vystudovaní? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 212121
Datum: 23.12.13 16:51

Já jsem se nikdy neučil v kuse. Chce to kombinovat ... třeba se učit hodinu, pak 10 minut pauza (nebo klidně seriál s 20minutým dílem) a pak zase třeba hodinu, 2 hodinu podle potřeby.

Samozřejmě si všechno psát na papír, zkusit si průběžně počítat atd. Pouhým čtením se matematika nedá naučit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: colina
Datum: 23.12.13 18:39

Zvažte, zda jste si zvolila správný obor, pokud vám dělá matematika problémy. Pokud se učíte například limity, měla byste vypčítat dotatek vzorových pladů, abyste vědla, že rozumíte učivu, ptom jej nezapmete ani za rok nebo déle. Potom můžetepřejít na novou látku..Nemůžete si jen tak hopsat z obtížného učiva na učivo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 23.12.13 20:19
avatar

No, je vidět, že ti to takto nevyhovuje (někomu jinému třeba ano). Takže už víš, že víc, než 3 hodiny v kuse, nemá smysl. Navíc matematika se opravdu musí procvičit, ne jen naučit. Zkoušet nebudou (jen) z definic, ale z příkladů.

Takže já bych zkusil třeba 3 hodiny dopoledne, pak několik hodin přestávku a pak zas 3 hodiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matika
Datum: 24.12.13 00:02

Matematika se skoro neučí, matematice se musí rozumět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.13 12:01

Myslím, že představa jet 6h v kuse a jedním předmětem, byla mylná. Tohle hlava nezvládne.

Nicméně nemyslím si, že byste na to neměla. Jen to chce učit se jinak, v kratším čase s přestávkami. Taky si nemyslete, že učivo z jednoho semestru zvládnete za jedno odpoledne.

Pravděpodobně vám chybí procvičení - prvně po částech (jednotlivé látky) a potom vše dohromady, ať víte co dělat. Prvně musíte mít zažité limity, derivace a integrály a pak až řešit funkce. Procvičovat můžete na nich. Ale musíte vědět, co dělat..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 26.12.13 23:46

Jak píše někdo přede mnou, matika se opravdu nedá naučit, to se tam musí vidět (moje vlastní zkušenost ČVUT - odchod po 3 měsících, VŠE - odchod po roce (1984-6)). To je jako v sudoku, sice ty nejjednodušší po dlouhé době správně vyplním, ale žena se mi směje a působí jí to velké potěšení, když s přehledem vyplní i ty nejtěžší. Doporučuji napřít Vaší energii do jiných přístupnějších oborů. Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.