Jak dodělat dálkově střední školu se zákl. vz

Od: Datum: 07.11.12 21:07 odpovědí: 12 změna: 09.11.12 14:42

Zdravým všechny ,

chci se zeptat nevíte nekdo jak se ted dá dodělat střední škola dálkově? Mám jen neukončené základní vzdělání a potřebuju někam na dálkové studium abych měla aspon vyuční list. jsem momentálně na mateřské dovolené a mám 24 let. Poradíte někdo jak na to a kam napsat? při hledání na netu jsem nic nenašla vše je jen už s vyučnákem jako nástavba. Žiji ve zlíně tak někde tady v okolí - morava - slezko... Děkuji za odpovědi...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hexi*
Datum: 07.11.12 22:43

Najdi si střední, která nabízí možnost dálkového studia, nejlépe soukromou, nejsou to tak strašné sumy a vyjdou ti hoooodně vstříc. My poblíž máme školu, která taky nabízí dálkové studiu školné na rok 8000 ,-. Ale ze Zlína je to nějakých 200 km :). A myslím, že dálkově se dá studovat i když máš jen zákl. vz., ale nejlépe ti to řekno v dáné škole :)

Od: hlavik*
Datum: 07.11.12 22:58

Žák bez ukončeného základního vzdělání nemůže být přijat na střední školu!

Informujte se na odboru školství krajského úřadu, zda někdo nabízí v regionu kurzy k získání zákl. vzdělání.

Od: tomasgulas
Datum: 07.11.12 23:49

Přesně tak! Nepřepsala jsi se? Opravdu nemáš ani základní vzdělání? Pokud ne, tak je to smolík :( Se základní školou už bych něco věděl.

Datum: 08.11.12 07:32

Může, pokud má dokončenou povinnou školní docházku. Viz. par. 59 odst. 1 Školského zákona:

Ke vzdělávání ve střední škole lze přijmout uchazeče, kteří splnili povinnou školní docházku nebo úspěšně ukončili základní vzdělávání před splněním povinné školní docházky, pokud tento zákon nestanoví jinak, a kteří při přijímacím řízení splnili podmínky pro přijetí prokázáním vhodných schopností, vědomostí, zájmů a zdravotní způsobilosti.

ČIli teoreticky pokud má škola nedostatek zájemců o studium, tak na ukončeném základním vzdělávání ředitel trvat nemusí a může přijmout i žáky, kteří ho sice nemají, ale už mají splněnou povinnou školní docházku. Nicméně jaké jsou možnosti dálkového studia, to fakt netuším. Možná se nejdřív podívat po kurzu na doplnění základního vzdělání? I ten lze dodělat dálkově.

Od: luke237
Datum: 08.11.12 08:20

Ta moznost s ukoncenou povinnou skolni dochazkou mi pripada tak trosku teoreticka, protoze jak dlouho ted trva to povinna dochazka - 12 let? Jestli nekdo nebyl schopny dokoncit devitiletouzakladni skolu za 12 let, jakou muze mit sanci, ze dokonci stredni skolu, navic jeste delanou dalkove?

Datum: 08.11.12 09:17

Povinná školní docházka trvá devět let, nikoli dvanáct. Čili ono teoreticky stačí, když se dítko v deváté třídě chytí špatné party a na devítku se vykvajzne, na konci roku schytá na vízo víc jak dvě kule a je to konečná, povinnou školní docházku má splněnou, základní vzdělání nezískal, v opravných zkouškách či opakování ročníku mu ředitel nemusí vyjít vstříc.

Tenhle scénář se může stát i v lepších rodinách, mně teď přešla holka na druhý stupeň a z premiantky je najednou na chvostu. Ne, že by byla hloupá, ale začíná na ni lézt puberta, na školu kašle, protože "je zbytečná", schytává pětky za nedonešené úkoly a pomůcky a naší dosud hodné holčičce jsme najednou museli hodně zpřísnit režim. Zatím to zabírá a holka se dává dohromady, ale ona je ještě dítě... věřím tomu, že takového patnáctiletého puberťáka v devítce, kterému najednou rupne v bedně, je daleko těžší dostat do normálnu, protože to už je v podstatě soběstačný člověk, když bude muset, takže kdyby si na něj rodič moc dupnul, může najust školu úplně vypustit *nevi*

Datum: 08.11.12 09:24

Mas pravdu s temi 9 rokama. Ted jsem to dohledal. Dost se zmenilo od doby, kdy jsem se o to naposledy zajimal. V kazdem pripade je to ale dobra zprava pro puvodni tazatelku, protoze se pravdepodobne nemusi zabyvat snahou dokoncit si zakladni skolu a muze si rovnou podat prihlasku na stredni. Tezko k uvereni, ale je to tak.

Od: malahelce
Datum: 09.11.12 09:28

Jako odchozených 9 let mám ale skončila jsem v 8mou třídou tak nevím jak se to bere.. Nejde o to že bych byla blbá ale jaksi sme měly v rodině problém a zkončila jsem v dětském domově a tam mi zakázaly dodělat si devitku a vyhnaly mě na střední. kterou jsem pak po odchodu z domova z finančních duvodu nedodělala. :( TAk nevim jak se o těd dá udělat... ta soukromá škola už mě taky napadla ale je to složity všechno...

Datum: 08.11.12 15:28

dneska mi přijde , že udělat střední školu dálkově je nemožné *cteni*

Od: malahelce
Datum: 09.11.12 09:35

Lidi jak se tu psalo já odchozených 9 let mám ale jen sem končila 8třídou. Měly sme v rodině problémy a já skončila v dětském domově kde už mě nenechaly dodělat si devítku ikdyž mi škola vycházela maximálně vstříc. nejsem blbá na základně sem byla pruměrný žák a na střední premiant ale z finančních duvodu jsem střední nedodělala ve 3ročníku a byla nucená školu ukoncit v druhém semestru. :( Zminovaná střední uz pro mě byla daleko na dojíždení... taky mě to moc mrzí a potřebuju se stoho něak dostat děkuji za dopovědi a snad i pomoc...

Datum: 09.11.12 10:00

Nabizi tvoje puvodni skola dalkove studium? Jestli te to bavilo, tak by nebylo spatne si to dodelat. Navic by mi mozna mohli i uznat nejaky ten rok, i kdyz jestli to dobre chapu, nez to uz nejakych 7 let, co jsi tam skoncila.

V kazdem pripade si vyber stredni skolu ve svem okoli, kterou by jsi chtela studovat a zavolej si tam, nebo si tam zajdi za reditelem a domluv se, jak by jsi tam mohla studovat. Na webu asi nebudou mit vsechny moznosti, protoze kolik lidi v takove pozici jako jsi ty, se jim tam kazdy rok hlasi? Jeden? Dva? Ti se o te moznosti stejne asi prisli osobne domluvit, takze proc to davat na web.

Od: doctor
Datum: 09.11.12 14:42

Mrkněte na http://www.sossou.cz/cz/kombinovane-studium/ , konzultace co tři měsíce. Zkuste tam napsat, třeba vám umožní nastoupit ještě do ročníku 2012/2013.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.