Nejste přihlášen/a.
Pomůžete prosím s postupem, či s výsledkem? prosím moc!
Zoo nám kupuje devět druhů ovoce: jablka Red delicious, Golden, Granny Smith (nebo také červená, žlutá a zelená jablka), citrony, pomeranče, mandarinky, ananasy, manga a banány. Když by koupili od každého druhu jeden kus, tak by zaplatili průměrně za jeden kus ovoce Kč.
Jablko Red delicious stojí stejně jako jablko Golden dohromady s mandarinkou. Za jablko Golden zaplatíme desetinu ceny jednoho ananasu, dvou mang a jednoho banánu. Jablko Granny Smith má čtvrtinovou cenu pěti mang. Pomeranč stojí o 20% více a mandarinka o 2 Kč méně než citron. Banán cenově odpovídá polovině manga.
Kolik za mě zaplatí ZOO za nákup ovoce, když vím, že spořádám za týden:
jablko Red delicious 3ks jablko Golden 7ks jablko Granny Smith 3 ks citron 1 ks pomeranč 5 ks mandarinka 7 ks ananas 1 ks mango 2 ks banány 6 ks
jabloko Red delicatious - a (a=b+f)
Golden - b (b=(g/10)+2*h+i)
grany smith c (c=(5*h)/4)
citron - d
pomeranc - e
mandarinak - f (f=d-2)
ananas - g
mango- h
banan - i (i=h/2)
mam pocit ze ti tam chybi ta uplna cena co zaplati za to vsechno a pomeranc si nejak nemuzu dosadit ale myslim ze takto by to mohlo byt udelas rovnici a za ty pismenka o kterych vis neco dosadis to jine a a pak to vypocitas rovnici a prijdes na nejakou neznamou a pak jen dosazujes snad ) pokud jsem to zas nejak nespletl
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.