Technický výkres-prirubova spojka s koliky

Od: Datum: 17.12.13 14:55 odpovědí: 19 změna: 17.12.13 23:05

Ahoj

Potřeboval bych aby jste mi sem udělaly alespon nákres jak to má vypadat?

Říkaly mi,že dva vykresy mají být na A3 a pero ma být na A4.

Navrhněte a nakreslete prirubovou spojku se striznymi koliky o prumeru hridele d = 40 mm

délka pera l=35 mm,ostatni rozmery najdete ve strojnickych tabulkach.

prumer roztecne kruznice D2=2,5*d

prumer priruby D=160 mm

sirka priruby D=160 mm

sirka priruby S=10 mm

prumer striznych koliku ds=10 mm,pocet koliku i= 3

doporucena tolerancni pole prumeru koliků jsou e7,h9

prumer e7,pripadne prumer h9 prevedte na cisleny udaj

prumer strizne casti koliku ds=6mm

delka priruby l1=80 mm

celkova delka spokly l= 170 mm

Prosim moc nakreslete mi alespon ty nacrty a okotujte to abych vedel kam to patri. Predem dekuji prosim

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 17.12.13 15:03
Pokid mesic pred pololetim nebo na konci semestru neumite nacrtnout prirubu a udelat koty, tak jste borec. Zkuste najit na netu jak spojka vypada.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.12.13 15:28

hledam celou dobu na google a nemuzu poradne nic najit. Kdyby jste mi radeji poradil nez mi psal tyhle komentare,ktere mi nepomuzou.

doplněno 17.12.13 18:00:

axus pridejte si me kdyztak na skype black.charger1 bys me to mohly vresit rychleji nez tady :)

Od: axus®
Datum: 17.12.13 16:15

Prikladam nazorny, vysoce technicky propracovany navrh.

Funkce je z toho snad pochopitelna, zbytek uz jiste zvladnes. Az to udelas, muzes to sem dat a mi te radi pomuzeme doladit detaily. Hlavni dil prace je ale na Tobe.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.12.13 17:46

doplněno 17.12.13 17:51:

ten prumer hridele je maly d. ale kde zjistim jeho delku? proc ty hridele nejsou spojeny u sebe?

jo v ucebnici mam zase,ze ty hridele maji na konci kotouc,to je nakresleny jako oblednik s malym prumerem.

tak nevim co je dobre?

a za dalsi mam pry nakreslit 2 x A3 ,takze tento obrazek by byl na jedny ale co z toho zadani mam nakreslit na druhou A3?

jo a poradily by ste mi jeste prosim stim kolikem nejaky nacrt to mam zas nakreslit na A4

Datum: 17.12.13 17:57

to l ten maly obdelnik to je co? ja nevím jestli to je l=35 mm delka pera nebo jestli to je l1=80 mm co z toho to je? po pripadne my prosim napiste tyhle dve veci ktery vtom obrazku jsou.

doplněno 17.12.13 17:59:

mno az tohle doresime,tak prosim co mam kreslit na tu A3 dál? kdyz A4 nakreslim ten kolík.

doplněno 17.12.13 18:07:

jeste jak mam nakreslit prumer roztecne kruznice? D2= 2,5 *d tim se to vypocita ale nechapu jak to nakreslit. neni to obrazek c.2 ze se musi nakreslit kotouc spojky? kdyztak to my sem prosim taky nekdo dejte nacrt

Datum: 17.12.13 18:03

Kluku nestastna. Ty vazne studujes technicky obor?

Co to je prosimte za nakres? Podivej se na ten muj a zkus najit jeden zasadni rozdil.

Ty vazne nemas ani tuseni, co to je pojistna hridelova spojka se striznym kolikem, ze?

-

1. Hridele nejsou spojene, pac je spojuje prave ta spojka, kterou mas vypracovat.

2. Hridele jsou se spojkou spojeny pomoci per.

3. Spojka se sklada ze trech casti. Z jedne priruby spojene s jednou hrideli, z druhe priruby spojene s druhou hrideli a striznych koliku, ktere spojuji priruby dohromady pro prenos tociveho momentu.

4. Vykresy predpokladam maji byt 1xA3 sestavovy vykres cele spojky, 1xA3 vyrobni vykres priruby (priruby jsou dve - pro kazdou hridel jedna, ale udelaji se totozne, tudiz bude pouze jeden vyrobni vykres) a 1xA4 zrejme vykres pera (z nejakeho duvodu podle zadani).

5. Na googlu jde skutecne dohledat co to je zac tahle spojka, jak funguje a jak vypada.

doplněno 17.12.13 18:06:

Ty "obdelnicky" oznacene l jsou pera.

l1 je delka cele jedne priruby, ktera bude nasazena na jedne hrideli.

doplněno 17.12.13 18:11:

Tady na te strance je krasny obrazek te spojky vcetne vysvetleni funkcnosti. podle toho uz to musis dat.

Az to narysujes, tak sem pak hod vykresy na kontrolu (jestli budes chtit) a nekdo to tu zkoukne.

http://www.czech-ware.net/mojzik/pmk/txt/sp.html

Datum: 17.12.13 18:11

já jsem hledal 2 hodiny na google nez jsem sem napsal, opravdu jsem se snazil ale kdyz nevim poradne jak to ma vypadat :/

prosím vás moc nemohl by jste sem dát jeste prvni nacrt co bude na A3 pak ten druhy vykres na A3 a potom kolik A4. slo by to?

doplněno 17.12.13 18:16:

1xA3 sestavovy vykres cele spojky, 1xA3 vyrobni vykres priruby (priruby jsou dve - pro kazdou hridel jedna, ale udelaji se totozne, tudiz bude pouze jeden vyrobni vykres) a 1xA4 zrejme vykres pera (z nejakeho duvodu podle zadani).k

kde najdu vyrobni vykres priruby vubec nechapu jak to ma vypadat? :( ten sestavovy vykres cele spojky nevím co mam spatne bo co tam chybi? jo a do jakeho obrazku se bude kreslit ta roztecna kruznice d2= 2,5*d

Datum: 17.12.13 18:24

Jeste sem v praci (zrovna tu resim jednu zapeklitou hridel). Sem ochotny se Ti vecer po osme chvili venovat, ale to budes muset do te doby ukazat nejakou snahu.

Proste neco rychle narysuj, jak si myslis, ze by to podle Tebe melo vypadat a dej to sem. Pak se o tom muze diskutovat. Klidne pres Skype.

Nikdo to tu ale za Tebe kreslit nebude.

Treba se mezitim najde jeste nekdo jiny, kdo poradi.

doplněno 17.12.13 18:44:

Jedu domu.

Pokud nikdo mezitim neodpovi, budu se Ti venovat cca za hodinku.

Ohodnoceno: 2x

Od: asdd
Datum: 17.12.13 20:51

2 Axus: 3 kolíky 10 mm a pero 35mm - to se střihne spíš to pero než kolíky ;) Jestli chce být za strojaře tak by to měl zkontrolovat a případně upravit aby to fungovalo...

Od: asdd
Datum: 17.12.13 20:53

PS pardon 6mm, to už vypadá líp...

Datum: 17.12.13 18:17

máte skype? tam byste mi poradil rychleji prosim. ja bych vzdy neco nakreslil a hned vam to poslal a vy me poradil co a jak

muj skype black.charger1

doplněno 17.12.13 18:35:

co tohle muze uz to byt takhle?

doplněno 17.12.13 18:40:

to l,ktery rozdeluje ty hridele,tak to je l= 80 mm delka priruby ze? tamto l=35 delka pera

ale ted nechapu kam se tu nakresli taa roztecna kruznice prumer roztecne kruznice d2=2,5*d

doplněno 17.12.13 18:40:

to zkoseni tech hridelu kde najdu jaky maji mit zkoseni a mm?

doplněno 17.12.13 18:50:

oprava takhle

doplněno 17.12.13 18:58:

takhle myslim ze to ma byt

Datum: 17.12.13 18:52

to by tě pan učitel vyrazil při prvním pohledu na výkres... je to ROTAČNÍ součást

doplněno 17.12.13 18:54:

a to zadání mi příjde nesmyslné... když nevíš ani která je která kota tak to nevim nevim jestli dáš dohromady... jiank to je primitivní.. a spojky stopro někde najdeš ve skriptech na netu...

Datum: 17.12.13 19:00

me to bohuzel neprijde tak primitivni a jestli to je primitivni prosim hodte sem nejaky nacrt. na netu jsem hledal dve hodiny a nic jsem tam nenasel ,tak proto jsem napsal sem

Datum: 17.12.13 19:05

nechápu co jako chceš... už tady máš náčrtek, což máš víc jak půlku hotovou.. ted si musíš dohled dle strojnických tabulyk rozměry per atd.. nevím jistě jestli jsou ty spojky nějak normalizované.. dohledej si to v tabulkách a ve skriptech-části strojů nebo tak něco... pokud jsi chcíplý udělat i tohle tak to asi bohužel... zkus jiný obor...

Datum: 17.12.13 19:10

1xA3 sestavovy vykres cele spojky, 1xA3 vyrobni vykres priruby (priruby jsou dve - pro kazdou hridel jedna, ale udelaji se totozne, tudiz bude pouze jeden vyrobni vykres) a 1xA4 zrejme vykres pera (z nejakeho duvodu podle zadani).

Jestli mam ten nacrt spravne,tak musím jeste narysovat druhy obrázek na A3 to je vyrobni vykres priruby. to bych potreboval kdyby mi sem nekdo udelal nacrtek. a ten 3 obrazek to uz bych mel zvladnout sam

Datum: 17.12.13 19:44
No, tak vyrobni vykres je presne polovina te spojky, jak ji kas v nacrtu. A je tam jeste pridan narys, kde jde videt kolik je tam koliku a jake jsou mezi nimi uhly + vykres drazky pro pero.
Ze sem tak smely, co ze to.studujes a kolikatym rokem? Ja to snad najdu nekde ve skriptech.

Datum: 17.12.13 19:46

tak to najdi a dej sem obrazek prosim. protoze teorie je mi knicemu. :( ja potrebuju videt jak to ma vypadat :(

Datum: 17.12.13 20:18

No, kdyz to shrnu.

Sestavny vykres odsud, jak psal axus http://www.czech-ware.net/mojzik/pmk/txt/sp.html obkresli to a dodelej koty a mas to.

vykres priruby vypada takto: http://www1.fs.cvut.cz/cz/u12113/Dalkari/TK/priruba.gif s tim roydilem, ze vnejsi tvar je dle tvaru priruby. Je tu videt roztecna kruznice pro koliky. A jeste vykresvnitrni diry pro pero. To je tu, vlevo http://javvi.webzdarma.cz/web%20TK/podpora%20-%20hridel/podpora%20-%20hridel_soubory/image002.gif

Datum: 17.12.13 23:05

Napiš si do Googla kotoučová spojka nebo přírubová spojka a vypadne ti hafo jak výkresů, tak fotek.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.