Frj - neschopnost při hodinách

Od: Datum: 17.12.13 14:50 odpovědí: 7 změna: 18.12.13 14:49

Ahoj, mám takový problém. Chodím na hodiny Fr. Na začátku hodiny si vysvětlíme nějaký gramatický jev a následně ho ústně procvičujeme ve větách. To je kámen úrazu. Nejsem prostě schopen nic použít hned potom co jsem se "naučil" pár minut předtím. Nedokážu myslet na ten gram. jev a zárověň myslet na to abych správně sestavil zbytek věty. Zvlášť když na reakci mám jen několik málo vteřin.

Na hodinách jsem za největšího blba a všem jsem jen pro smích. Poradíte, jak to nějak zlepšit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: myse®
Datum: 17.12.13 14:59

zkus si pomoci tím, že si příklad napíšeš na kus papíru nebo do sešitu. Pak mrkneš okem na vzor a stvoříš větu. Jinak - základ každého jazyka je znalost slovíček! Aby sis je "vytahoval" z paměti automaticky bez přemýšlení. A nepřekládádat do češtiny!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.12.13 15:02

tohle moc dobře znám! :D

Já to řeším tak, že si pokaždý, když na mě padne tahle otázka, sednu rovně, nadechnu se a dám si čas. Vždycky si totiž tyhle věci v hlavě zveličujeme, ve skutečnosti jako blb vůbec nevypadáš, všichni tě chápou, protože se sami pořádají s takovými problémy, naopak se často bojí, že se smát budeš ty. Nebo se ti opravdu smějou? :O

Ale opravdu radím, dopřej si ten čas, nikdy na tebe nesmí nikdo tlačit, zvlášt pokud je to jen dobrovolný kroužek... Tu větu si klidně promysli dopředu a řekni jí se zpožděním, aspon pak bude správně. Nebo tu větu začni, použij první zájmeno, nebo slovo, kterým věta začíná, aby bylo jasné, že ještě budeš mluvit. Pak se zamysli nad tvarem toho slovesa a půlku práce máš za sebou :)

Hodně štěstí a nenech se vyprovokovat abys s tím seknul jen kvůli stresu, určitě to půjde! *palec*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.12.13 15:03
1/ Víc trénovat, aby "staré" gramatické jevy šli automaticky.
2/ Méně se bát! Ve stresu má člověk výpadky.
Ohodnoceno: 2x

Od: fam
Datum: 18.12.13 14:31

Rychle si piš poznámky a hned přemýšlej nad větami, když víš, že budou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.12.13 14:42

musíš být o hodinu napřed. Máš učebnici a také klíč ke cvičením, ne? Přece není takový problém naučit se těch pár vět předem.

Od: zabozrout
Datum: 18.12.13 14:49

Odnaučit se chyby je těžší než se věc rovnou naučit správně - učit se o hodinu napřed je dobré pro toho kdo už umí (hlavně výslovnost). Podle mne je lepší čas věnovat dokonalému naučení už probraného.

Od: zabozrout
Datum: 18.12.13 14:45

Prenez votre temps...

Probranou látku se nauč tak aby jsi jí ovládal, pak o ní nebudeš muset přemýšlet. Tj. pak budeš řešit jen probíraný problém a zbytek (který už umíš) ti z hlavy vyjede automaticky.

Že to nové neumíš použít okamžitě je normální. Klidně si nech chvilku na rozmyšlenou, podívej se do sešitu jak to má vypadat a pak to řekni bez koukání (pokud nezvládneš tak to klidně přečti)

Neboj ostatní na tom jsou nejspíš podobně, a není důležite jestli jsi za blba, ale jak se naučíš ten jazyk. Pokud se na to podíváš doma a budeš to procvičovat, tak to budeš umět. Jak to umíš při výkladu není podstatné.

Základ je dojít do stavu kdy v cizím jazyku začneš myslet. Dokud myslíš v češtině a všechno si z/do překládáš, tak to půjde pomalu.

= moje rada už probranou látku se učit co nejčastěji, tak aby jsi jí opravdu uměl a nemusel o ní přemýšlet. Pak se na hodině budeš moct soustředit jen na novou látku, ostatní budeš umět automaticky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.