Příklady - vektory

Od: Datum: 15.12.13 22:05 odpovědí: 1 změna: 16.12.13 11:40

Ahoj, potřebovala bych vypočítat pár příkladů ale pořád nemůžu přijít na řešení...poradíte?

Pokud je tady někdo tak ochotný - Děkuji

1) Je dán pravidelný šestiúhelník ABCDEF. Jeho vrcholy A open square brackets 0 ; 0 close square brackets a D open square brackets 2 ; 2 square root of 3 close square brackets jsou zároveň krajními body průměru kružnice šestiúhelníku opsané. Jaká je 1. souřadnice vrcholu E šestiúhelníku?

2) Je dán pravidelný šestiúhelník ABCDEF. Jeho vrcholy A open square brackets 0 ; 0 close square brackets a D open square brackets 2 ; 2 square root of 3 close square brackets jsou zároveň krajními body průměru kružnice šestiúhelníku opsané. Jaká je 2. souřadnice vrcholu F šestiúhelníku?

(přesnost setiny)

3) Je dán pravidelný šestiúhelník ABCDEF. Jeho vrcholy A open square brackets 0 ; 0 close square brackets a D open square brackets 2 ; 2 square root of 3 close square brackets jsou zároveň krajními body průměru kružnice šestiúhelníku opsané. Jaká je 1. souřadnice vrcholu B šestiúhelníku?

4) Je dán kvádr ABCDEFGH. Vrcholy A, B, D a E mají po řadě souřadnice: A open square brackets 0 ; 3 ; 0 close square brackets; C open square brackets 4 ; 0 ; 0 close square brackets; D open square brackets 0 ; 0 ; 0 close square brackets a H open square brackets 0 ; 0 ; 2 close square brackets. Jaká je 3. souřadnice vrcholu G?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od:
Datum: 16.12.13 11:40

Snad obrázek napoví.

U té 4) je zadání trochu popletené. Podstava ABCD kvádru leží v půdorysně a podstava EFGH leží v rovině rovnoběžné s půdorysnou a proto její vrcholy mají stejné 3. souřadnice.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.