Hvězda cvik

Od: Datum: 11.12.13 22:52 odpovědí: 15 změna: 12.12.13 20:44

Zdravím všechny :)

chci se zaptat, kdo umí hvězdu?

Musím se to do pondělka naučit, ale umím jen půlku, nedotáhnu nohy úplně nahoru a přepadnu :(

Předem moc všem děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 11.12.13 23:06

Jako ze se to naucis pomoci nejakeho komentare tady?

Ac se to muze zdat neuveritelne, i ve 21. stoleti existuji veci, ktere se pmoci pocitace daji naucit jen velmi ztuha.

Dej do toho ze zacatku vetsi svih, cim rychleji se tocis, tim mensi sance na prepadnuti a nebudes se tedy bat i natahnout nohy.

Ohodnoceno: 0x

Od: klarinka*
Datum: 11.12.13 23:10

Ne, jen chci nějaké rady..:D

učitelka to bude hodnotit a já, jelikož jsem už ji dlouho nedělala, ji už neumím :( umím jen stojku :/

Od: axus®
Datum: 11.12.13 23:12

Tak sup, zvednout od pocitace a trenovat.

Datum: 11.12.13 23:14

no to je další problém.. nevím, kde to mám cvičit, abych doma nic nerozbila :D

Od: laik
Datum: 12.12.13 00:39
jelikož jsem už ji dlouho nedělala, ji už neumím

To je pekna blbost. To je jako rict, ze protoze jsi dlouho nejezdil na kole, ze jsi zapomnela, jak se na nem jezdi *zed*

Ale k tomu, jak se ji naucit. Vetsina lidi se to nauci postupnym zkousenim, az na to prijdou, jak to delat. Jenze na to ty asi nemas cas a prostory, takze musis udelat nejake vetsi kroky, jak to dohnat.

Rekl bych, ze zakladem je:

<
    li> udrzet se na rukach, coz v tvem pripade problem nebude (psala jsi, ze stojku umis)
  1. dalsi vec je rychly svih, aby jsi v pulce neprepadla na zada nebo na bricho. Az se to naucis, tak udelat hvezdu i uplne pomalu, stejne jako gymnaste udelaji uplne pomalu treba prave tu stojku bez kmitu nohou.
  2. Jako predposledni nezbytnost pro udelani hvezdy si myslim ze je nepokrcovat nohy. Drzet je propnute od okamzitu, kdy se chystas dat ruce na zem, az do okamziku, kdy na nohou zase pristanes
  3. posledni fakt, nezbytny pro uspesne udelani hvezdy, je uvedomit si, ze kdyz davas ruce na zem, tak se vlastne tvoje tela priblizuje ke stehnum (je to podobne uklonu do stranu ve stoje) a kdyz pristavas na nohou, tak dochazi k tomu samemu, ale opacne - tvoje nohy (stehna) se priblizuji k tvojemu telu), takze tvoje chodidlo pristane blizko tvych rukou, ktere jsem jeste porad na zemi. Tedy je to zase v podstate uklon do strany, ale vzhuru nohama.

Jako nejlepsi pripad, jak to rychle natrenovat, bych zkusil delat stojku na rukou asi tak 20cm pred nejakou stenou, abych se dotykal steny jen patama, nez celymi zady nebo nohama a pak poustel roztazene napnute nohy na jednu stranu, az bych pristal na zemi. Pak se postavit a zacit od zacatku (udelat stojku a zkusit pustit nohy pro zmenu zase na druhou stranu). Toto cviceni by ti mohlo pomoci zafixovat si ten pohyb, kdy jdes ze stojky na zem do napnutych nohou, coz je nejvetsi problem u lidi, kteri neumi hvezdu.

Hodne stesti! *palec*

Datum: 12.12.13 00:49

Fuj, tolik preklepu *cert* *zed* Snad chapes, co jsem chtel napsat.

tem nezbytnostem pro uspesne udelani hvezdy bych jeste doplnil "koukat se porad na zem na misto, kam das ruce". Koukat se kamkoliv jinam te jen rozhodi. Mozek je z toho nejaky zmateny.

Pamatuji, ze nekdy jsme jen tak z blbosti zkousely nechavat bradu na prsou (nebo koukat se do stropu) a i kdyz jsme hvezdy a stojky na rukou umely bez problemu, takhle jsme meli vzdycky problem se udrzet nebo stat rovne. :D Asi to musi byt znama vec, protoze kdyz se podivas na nejake spickove gymnasty, tak v jejich sestavach se to prilozeni brady na hrud objevuje. Predpokladam, ze tim chteji ukazat, ze maji takovou prostorovou koordinaci, ze je to nerozhazi. *palec*

Datum: 12.12.13 07:06

Vidím, Klárko, že Ti toho nejde víc. Kromě "bedny" - fyzika a biologie se nekamarádíš ani s tělesnými cvičeními.

Doma nelze trénovat hvězdy, to máš pravdu, mohla bys skočit v matčině broušeném skle. Ale letos není až taková zima a sníh, co to takhle zkoušet někde venku? Kde Tě nebude nikdo vidět a nebude se Ti smát.

Byla jsem prostě stavěná na atletiku, tam jsem neměla problém. Ale gymnastika mi taky tolik nešla. Profesor vyžadoval hvězdu, tak jsem se ji učila večer na návsi. Byla tma, na vsi už nikdo venku nebyl a tak nikdo neviděl, jak jsem sebou bouchala o zem. Navíc byl okolo živý plot z vysokých tújí, takže ostuda nebyla. A naučila jsem se ji. Sice jsem byla omlácená, ale šlo to. Naučíš se taky.

Možná byTi pomohlo vzít si s sebou kamarádku, která je pohybově šikovnější, než Ty a hvězdu umí. Poradila by Ti, jak na to, případně by Ti mohla poskytovat "záchranu", abys nepadala.

Naučíš se to, uvidíš, člověk se naučí i složitější věci, než jednu hvězdu. Navíc si uvědom, že z každé dívky nevyroste hned Věra Čáslavská. Jaga.

Datum: 12.12.13 20:26

no jako tělocvik takhle mi jde, jen ta hvězda mi dělá problém..kdysi jsem ji uměla no...:( akorát venku nevím jestli to dělat, když zem je tvrdá, abych si něco nezlomila :D už tak mám velké problémy s kolenama, protože jsem pře 5 lety narazila při lyžování do stromu..od té doby bye skiing..:(

Datum: 12.12.13 08:24

Klarinko,neber umění "hvězdy" jako životní nutnost.Když se ti jednou podaří,dobře.Když ji nezvládneš,stejně jde život dál.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.12.13 08:32
Docela by me zajimalo, kolik procent dospelych dodneska neumi udelat kotrmelec :D

Od: fam
Datum: 12.12.13 14:45

Nejlíp cvičit hvězdu s rozběhem. Pak se vždy pohybuješ ve směru rozběhu a dopadá se pěkně na nohy. Normální byt ale takové místo nemá, chce to tělocvičnu.

Datum: 12.12.13 20:33

no, ale nevím kde..to je to...:(

Datum: 12.12.13 17:24

Přemet stranou, obojí stránky by ti měly pomoci ale důležité je při učení mít někoho kdo ti bude dělat záchranu. Neboj se buď to zvládneš nebo ne, je spousta lidí co "hvězdu" rondat a dokonce i kotoul neumí. Umíš stojku aspoň o zeď?, to je základ a pak už to jde rychle.

http://www.jaktak.cz/jak-na-premet-stranou.html

http://www.stjmladi.com/metodika.html

doplněno 12.12.13 20:39:

Klárinko to je super, tak koukni na video a nákresy a do zítřka ten přemet stranou vyšvihneš jako nic.

Datum: 12.12.13 20:32

já umím stojku i bez té zdi

Datum: 12.12.13 20:44

No to právě nevím :( udělala bych to tou stojikou ale nevím, jak na to..nejak to z toho obrázku nechápu a taky nevím, kde to dělat..doma na to není místo..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.