Špatný kolektiv

Od: Datum: 10.12.13 23:05 odpovědí: 6 změna: 11.12.13 19:41

Dobrý večer, poprosila bych, jestli byste mi nemohli nějak poradit. Jsem v prváku a nestěžuji si na učení jako na náš kolektiv. Víte na základní škole jsme se tak nějak všichni bavili se všema a nikdy bysme se nepomlouvali a neuráželi. Ale tady je to totálně hrozné. Každý pomlouvá někoho, samá přetvářka a výsměšky. Ještě k tomu jsou utvořené skupinky. A já nevím, co mám dělat, protože bych se nejraději bavila se všemi i přesto, jaký kdo je a jak se chová (což ostatním asi vadí), ale bavím se se všemi a zjištuji, že to nějak nejde, že by si mohli myslet, že to hraju na všechny strany přitom já mám vždy svůj vlastní názor. A ještě ke všemu ta jedna skupinka má něco i proti mně vůbec nevím proč. Tak nevím myslíte, že se to někdy urovná a spřátelí? Nebo jak se mám chovat? Bavíte se se všemi a nakonec se s vámi nebaví skoro nikdo, protože skoro každý má tu svojí skupinku až na pár výjimek mezi ně patřím docela i já, pokud nepočítám jako oddělenou skupinku svoji spolusedící s kterou trávím většinu času, protože asi nepasujeme do žádné skupinky a tak stejně je i jedna holka sama a pak ještě další dvojička spolusedících. Už jen se slzami v očích vzpomínám na náš kolektiv ze základní školy... Já opravdu nevím, ale tohle mě štve uvažuji i o přestupu jen kvůli špatnému kolektivu, protože i to má vliv na známky..

Děkuji za všechny rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kami95
Datum: 10.12.13 23:25

Tak to buď ráda, že se s tebou baví aspoň někdo..proti mě byla celá třída, všichni proti mě něco měli a nakonec jsem byla nucena odejít..takže buď ráda za to co máš a vydrž..nic jiného se udělat nedá..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.13 23:38
avatar

Přestupem podle mne nic nevyřešíš. Přešla bys do kolektivu, který se už trochu zná, musela by sis znovu hledat k lidem cestu.

Kromě toho nikde není psáno, že se tento kolektiv ještě nezlepší (jak dospíváte, budou se vztahy i chování ještě měnit), a nemáš ani záruku, že by nový kolektiv byl lepší.

"Zatni zuby" a vydrž! Časem se to zlepší.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: aa
Datum: 11.12.13 11:02

Ahoj, záleží taky na tom, zda jste ve třídě samé holky. Jestli ano, tak se to určitě nezlepší, protože v holčičím kolektivu to tak funguje. Zažila jsem to na ekonomce taky, s tím nic nenaděláš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.13 13:29
avatar

Zdravím, přidávám stejnou zkušenost z pajdáku, 32 holek se prostě nemůže normálně snášet.

K dotazu - horší kolektiv je jistě nepříjemný, ale školu bych kvůli tomu neměnila, pokud tam není šikana. Na střední jsem nepatřila do žádné skupinky, jinak se oblékala, takže mě ostatní holky pomlouvaly a prostě jsem nezapadla. Aý ve třeťáku jsem si vydobyla nějakou pozici.

A co? Dneska je mi to šumák, s některými se bavím, se zbytkem se vídat nemusím a leckdy ani nechci. K životu jsem je nepotřebovala ani tehdy a nepotřebuji je ani dnes.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.12.13 18:3424 holek no :D

Od: agathexp*
Datum: 11.12.13 19:41

Já jsem ve druháku na šestiletým gymplu, taky máme 24holek a 6kluků a je to luxusní. :) Samozřejmě jsme se nějakým způsobem rozdělili, nikdo nevychází se všema, ale když na to přijde, tak se spojíme a jde to.

Dokud máš aspoň nějakou kamarádku a nikdo ti neubližuje, tak bych nikam nepřecházela. Mohlo by to být z bláta do louže, navíc se v našem věku (a pohlaví :)) mění vztahy jako na běžícím páse, takže kdo ví, jak na tom budete za půl roku. :)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.