Dynamika

Od: Datum: 08.12.13 08:30 odpovědí: 2 změna: 08.12.13 12:13

Ahoj, potřeboval bych pomoct s následujícím příkladem:

Na hladké nakloněné rovině se sklonem 30° leží kvádr o hmotnosti 3,7 kg, který je vláknem spojen přes kladku se závažím o hmotnosti 2,3 kg. Určete zrchlení obou těles a sílu, která napíná vlákno. Hmotnost kladky a tření zanedbejte.

Potřeboval bych kompletní řešení až k výsledku. Děkuju Vám moc!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.13 08:45
avatar

Jako první upřesnění by bylo třeba explicitně řáci směr vlákna. Je celkem pravděpodobné, že vlákno je upevněno tak, abu bylo rovnoběžné s nakloněnou rovinou, ale napsat jste to nenapsal, mohlo by taky být třeba svislé (aspo%n zpočátku; pravda, pak bychom potřebovali více údajů o místě upevnění kladky, ale to vlastně tady taky).

Jo a proč to potřebujete? To je úkol do školy, nebo to chcete znát v rámci samostudia při zaměstnání, či máte jeětě jiný důvod? V tom ptvním případě by bylo docela vhodné, abyste se aspoň pokusil začít a napsal, co vám na tom není jasné,.

Jinak já jdu teď pryč a zatím to bude na jiných,

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 08.12.13 12:13

Na soustavu kvádr + závaží bude působit výsledná síla F = m2 g _ m1 g sinα, a ta bude soustavě těles udílet zrychlení a = F/m (F lomeno m), kde m je celková hmotnost pohybující se soustavy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.