Jak se bránit šikaně na intru?

Od: Datum: 06.12.13 22:33 odpovědí: 7 změna: 28.01.14 14:43

Ahoj, mám spolužáka, oba bydlíme na internátě, ale je o něco vyspělejší (asi o 50 kilo) a je fakt děsnej. Každej den si přijde k nám do pokoje, něco mi vezme a nechce mi to vratit, třeba až několik dni a vždy se bojim že mi to už neda. Nebo proste prijde a leze mi do věcí. Já vážně nevím co dělat. Jednou sem to řekl naší vychovatelce že mi vzal bundu a ona v podstatě nijak nezakročila, jen mu řekla at mi to vrati a nijak dal se tim nezaobirala. O necelou hodinu přišel zas a lezl mi do věcí. Já zž vážně nevím co dělat, přestoupit nechci jelikož jsem na skvělé škole. Prosím poradtě.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pinkulinka*
Datum: 06.12.13 22:36

Pokud s tím vychovatelka nic neudělá, obrátil bych se na vedení. Pokud to ani ono nebude řešit a bude to pokračovat, tak se obrať na policii.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.13 22:39
avatar

Vyžádej si návštěvu u šéfa internátu a svůj problém ventiluj. Buď ho bude řešit, nebo ho řeš zveřejněním ty. TV Nova po něm skočí jako divá...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.13 23:02
avatar

Skrytá kamera dneska stojí pár korun. Narafičit nějak šikovně a potom když dojde zase otravovat, pustit se tvrdě do něj, aby bylo jasné, že dělá něco co si nepřeješ. Vždycky je lepší mít nezvratný důkaz. Pokud tě potom třeba i nějak napadne, bude to možné brát jako fyzický teror. Pokud nebude možné sehnat kameru ani svědky, prostě po každém takovém incidentu jít za vychovatelkou. Neustále ji "otravovat". Když to nepomůže, pohrozit jí návštěvou policie s tím, že tam řekneš, že ona proti tomu terorizování neudělala nic. To určitě zabere - většina lidí kašle na problémy druhých, ale pokud uvidí, že by mohla mít problémy ona sama (zanedbání péče o svěřenou osobu) začne problém řešit. Pokud ani pohrůžka policií s ní nic nesvede, na nejbližší policejní služebnu (ne na městskou, ale na státní) zajdi a pěkně podrobně tam vše vylič.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: afsnmsmw
Datum: 07.12.13 01:35
A hlavně se to musí řešit neprodleně, než to zajde k daleko větším nepříjemnostem. A rozhodně nečekat, že se to vyřeší samo...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: giocondo44*
Datum: 27.01.14 22:16

Ahoj, dám ti jednoduchou radu co zabere, chod do nějaké sebeobrany thaibox, kickbox, aikido, taekwondo a další a je to vyřešené a dej mu přes držku a bude se tě bát :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 09:33
avatar

Ahoj, zapoj do toho rodiče, ať ihned kontaktují vychovatelky, a pokud ty e budou cukat, tak vedoucího internátu s tím, že pokud se nezjedná náprava, předáte věc policii.

A ty se nauč bránit, zaznělo tu, že máš chodit na bojové sporty apod., to není šptný nápad. Pozor jen, ti, kdo bojové sporty prokazatelně provozují, je nesmí nepřiměřeně užít v sebeobraně. Takže pokud mu jednu flákneš a třískneš s ním o zem, ok. Pokud do něj budeš bušit těmi svými výkopy a chvaty, tak můžeš mít problém (předpokládám ovšem, že až po18 roku).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 14:43
avatar

Takže - šikana je hnus. A jestli to nezarazíš teďka v začátku, tak to bude pokračovat do nechutných konců. Vím o čem mluvím. Informuj rodiče, stěžuj si nadále vychovatelce, nebo i výš. A ta skrytá kamera, co ti tu radili, je taky dobrý nápad. On ten kluk vlastně normálně krade... Hodně štěstí, budeš ho potřebovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.