Můj styl učení

Od: Datum: 01.12.13 16:12 odpovědí: 1 změna: 01.12.13 17:03

Ahoj, chtěl bych se zeptat na dotaz. Za 2 roky bych chtěl jít na VŠ konkrétně na medicinu, medicina je hodně težká vím o tom, ale známky mám docela dobré, jenže mám takový problem neproblém. Když se chci učit na test, tak se musím učit stylem : Absolutní ticho, a navíc musíš se učit tak, že mám před sebou nějaky papír a všechno si vypisovat, prostě vidím něco v sešitě napsané a chci se to naučit tak vezmu papír a ted to třeba 5x opisuju a čtu si to a tak se to nejrychleji naučím, samozřejmě, že až to umím, tak už si to třeba jen čtu, ale to až o tom vím nějaký ten základ a ten základ právě nejlépe získám tak, že si to píšu a opisuji, nebudu stím mít na vš a ještě při medicíně problémy, kde je toho textu strašně moc?

Ještě bych se chtěl zeptat, četl jsem si nějaké stránky ze života nějakého studenta mediciny, že prej se učí 200 stran na zkoušku A4, je to pro mě nepředstavitelné, jak říkam nejsem žádný flákáč a chodím docela na slušné gymnázium co se týče úspěchu u maturit a přijetí na vš a mám docela dobré známky teda nevím co je dobrá známka ale průměr 1,5 z 14 předmětu bych řekl není až tak špatné.. bio fyz ch všechno navíc za 1 .. Tak se ptám, jak se někdo může naučit 200 stránek je to pro mě nereálne, možná bude něco jíného když mi to někdo řekne nauč se to a ja budu muset ale vážně to jde? Vždyt teď se učím tak klasicky na nějaký větší test 10x A4 a mám to na celý den a myslím si, že je toho dost , takže 200 A4 jak?

Ještě bych se chtěl zeptat, chtěl bych si dávat potom přihlášku na všechny pražské lf, Olomouc, Brno tedy 5 fakult, myslíte si , že se přijímačky nebudou krýt? Dále jsem četl, že nejlepší je 2 LF UK ale příjmají okolo 10% naopak na 1. přijímají nějakých 35%

a na 3 nějakých 25% ale co jsme se díval na recenze tak 3 lf ma prej nějaký jiný styl výuky oproti jiným LF můžete mi to nějak více přiblížit v čem se to tak liši? Omlouvám se za tak velký text, ale mám dost otázek :D , četl jsem, že na 1 lf se hodně vyhazuje?, je to nějaká souhra náhod že zrovna na 1 lf jsou nějací flákači nebo tam prostě je to vážně tak tvrdé?

A poslední odstavec... Stálo by studium v Praze na nějaké z lf o mnoho více než např. v Brně nebo Olomouci? Mám sice Prahu dále, takže co se týče dojíždení , tak ano , ale berte v potaz pouze koleje jídlo apod. a o kolik by to stalo třeba více?

a vystačím si s rozpočtem 6000/měs? Moje představa je nějaká taková ... 2500 koleje na měsíc se vším všudy 2 lužak

2000 jídlo 250 mhd + 600 2x měsíčně domu a zpět + 150 nějaká útrata propisky apod. + 500 nějaké kapesné.. :D = 6K

vím že 500 je směšné kapesné na měsíc , ale já žádné náklady opravdu nemám do hospody nechodím a za nic neutrácím ani teď , takže těch 500 na útratu by tam klidně nemuselo být ale znáte to , vždy něco tak dejme tomu 500, ale pochybuji sám , že to utratím, nepočítam náklady jako oblečení apod. pouze jenom základní výdaje. Mojim koníčkem je běhání a to mě nestojí nic :)

Děkuji za dočtení , původně jsem se chtěl zeptat jen na styl učení, ale nedalo mi to a musel jsem napsat až sem, tak zkuste prosím odpovědět na co nejvíc dotazu , díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.13 17:03

Učit se psaním není špatné. Nevím jestli píšeš celé věty nebo jen výpisky. Stejně tak je 200 stránek textu nebo výpisků, kde může být občas jen pár slov na řádku (pokud je to psané ručně jak velké je písmo).

Ostatně je docela normální, že kdekoliv na VŠ je střeba na zkoušku pročíst 200 stránek skript. Navíc - pokud se nebudeš učit tak, že na to budeš celý semestr kašlat a týden před zkouškou se začneš učit nebude to problém. Říct si dva dny před zkouškou začnu se učit se blbost a fakt to nedáš.

Rozhodně bych se toho nebála, je-li to tvůj sen, půjdeš si za ním!

Ohledně x.LF v Praze ti neporadím, ale co se přijímaček týká, tak jejich termín bude na webu už při podání přihlášek resp. v informacích o oborech a podmínkách přijetí na další rok. Pak není nic jednoduššího než si sednout a vypsat si je a uvidíš. Přihlášek můžeš podat kolik chceš, tedy kolik máš financí (za každou se platí). U medicíny (ale i jiných oborů je běžné, že se studenti hlásín na více škol/fakult i v různých městech)

2500 na kolej nevím nevím... opět informace najdeš na webu škol.. pokud nechceš ty nejhorší, tak 2500 stačit nebude (aspoň v Praze). Nicméně je možné získat ubytovací stipendium, podmínky najdeš na webu školy (nebo KAM - Koleje a menzy)

MHD v Praze 260/měsíc (a kdo ví o kolik za tu dobu podraží), v Brně 275/měsíc.. Dopravu domů si spočítej sám, navíc mezi místem bydliště a školou budeš mít slevu.

2000 na jídlo by ti měly stačit, pokud nebudeš každý den chodit do restaurace a sem tam si něco zdomu přivezeš.

Občas bude třeba koupit něco do školy (skripta)

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.