Němčina - popis pokoje

Od: Datum: 30.11.13 15:08 odpovědí: 6 změna: 02.12.13 06:15

Dobý den, kde mám prsosím chyby? Děkuji

doplněno 30.11.13 18:10:

Moc děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jezevecmoudry
Datum: 30.11.13 15:21

hängen zwei Bilder, vor unseren Schreibtischen, zwei Lampen, sind zwei Schränke, vor schränken (bez "dem").

jinak OK

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.12.13 04:06

Ich habe ein Zimmer gemeinsam mit meinem Bruder. Kleidung se používá pouze v jednotném čísle (i v češtině se oblečení používá pouze v jednotném čísle).

... hängen zwei Bilder. Pozor na rozdíl mezi slovesy liegen a legen (počítač na stůl nic nepokládá, ale leží na stole)

Vor unseren Sreibtisch_ (doplň koncovku 3. p. č. mn.) Po vazbě es gibt musí vždy stát 4. pád (toto už jsem ti napsala aspoň třikrát!)

mein Bruders = můj bratra ► Oprav! Pozor, tuto chybu jsi udělala dvakrát v jen pár větách.

Poslední věta: Vor den Schränk_ (doplň koncovku 3. p. č. mn.) Skříně jsi zmínila v předchozí větě, teď musí být člen určitý.

Zkus si ještě pohrát se slovesy: Lampy/lampičky na stolech asi budou stát (ne ležet), židle nejsou/nestojí před stoly, ale u stolů, ... Školní tašky by naopak mohly ležet, ...

Zkus aspoň v jedné větě nahradit sloveso sein (nebo stehen) zvratným slovesem sich befinden.

Balkón určitě není vedle psacího stolu (je mimo byt/pokoj; vedle psacího stolu by mohly být dveře vedoucí na balkón).

--- Doufám, že jsem nic nepřehlédla.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.12.13 09:32

Jaká je koncovka u 3. pádu množného čísla? Myslela jsem, že -n.

doplněno 01.12.13 16:56:

Opravené

Datum: 01.12.13 16:57

Opravené

Datum: 02.12.13 02:44

Opravuji pouze poslední cvičení: Gegenüber der Tür ist ein Fenster. Gegenüber der Tür befindet sich ein Fenster. (Vyber si!)

Hinter der Tür gibt es Schränke (4. pád!) mit ...

Auf unseren Schreibtischen stehen Lampen und ligen Handys, viele Stifte, ... Über dem (kde? - 3. pád) Schreibtisch meines Bruders ...

... ist eine Tür, die in ein... klein... Balkon führt. (vedlejší věta, přísudek musí být na konci; doplň si koncovky - kam vedou dveře - půjde o 4. pád)

Místo: Vor dem Stock Bett befindet sich ein Teppich bych napsala: Auf dem Fußboden ligt ein Teppich.

Hinter dem Stockbett sind ...

--- Ano ve 3. pádě čísla množného se používá koncovka -(e)n. Ty´s ji ale v původním textu asi dvakrát použila jenom u členu, případně u přivlastňovacího zájmena (zapomněla´s na podstatné jméno).

___ Doufám, že jsem nic nepřehlédla.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.12.13 06:15

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.