Působení síly

Od: Datum: 29.11.13 13:08 odpovědí: 7 změna: 29.11.13 13:34

prosím o radu. Na obrázku je nakreslený míč, který leží na podložce. Mám k němu dokreslit síly ,které na něj působí a doplnit text. Mám text doplněný správně?

Síly ůsobící na míč JSOU- nejsou v rovnováze, jejich výslednice je nulová, jejich působící účinky se RUŠí -neruší a míč zůstává v KLIDU- pohybu.

předpokládané správné odpovědi ze 2 možností jsem napsal velkým písmem.

Ještě si nejsem jistý jaké síly mám zakreslit. Jedna bude Gravitační Fg směrem dolů, ale jaká je ta další. děkuji všem za pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nitram*
Datum: 29.11.13 13:09

Ještě upřesňuji, že žádná další síla naobrázku není která by na míč působila/kop, hod../ je tam jen ležící míč v klidu. Díky

Datum: 29.11.13 13:19

Viz 3. Newtonův zákon

(Předpokládám _ ale to není podstatné, to jen aby bylo jasno _ že žádný obrázek jsi nepřiložil, jen jsi ho popsa)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.11.13 13:30

Jojo, vím, že jsem ho nepřiložil. bylo byto z učebnice komplikované. Jen jsem ho popsal. je to jednoduché, Míč napodložce.

Datum: 29.11.13 13:25

Směrem dolů působí síla gravitační. Opačným směrem působí síla podložky stejné velikosti. Vektorový (zde i číselný) součet bude tedy nulový, síly jsou v rovnováze..

Od: k2
Datum: 29.11.13 13:27

S gravitacni silou bych byl opatrny, radeji sila tihova.

Datum: 29.11.13 13:32

A prosím ta síla která působí opačně jak gravitační se značí jak? Fs? děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.