Nemůžu přestoupit na jinou školu a jaká škola

Od: Datum: 26.11.13 16:48 odpovědí: 3 změna: 26.11.13 21:27

Dobrý den, už se pomalu blíží přijímačky na školy a já uvažuji o tom že přestoupím z osmiletého gymnázia na jinou školu. ( Tzn. že nyní jsem jakoby v devítce, ale chci di udělat přijímačky a přestoupit na jinou střední školu). Vlastně jsem už docela pevně rozhodnuta. Přece jen pokud bych chtěla nějakou brigádu, tak pokud by se nějaká taková našla, tak mě tam určitě spíš vezmou s praxí než bez praxe na gymplu. Jenže je tady jeden takový háček. Rodiče mi to nechcou dovolit. Zkusila jsem si s nima o tom rozumně promluvit, že chci jinam, že chci mít praxi apod. ale oni o tom ani nechcou slyšet. Řekla jsem jim, že se chci už zaměřit na určitý obor a že už asi 5 let toužím po těch samých povoláních a že tuším, že se moje rozhodnutí už nezmění. Ale oni tvrdí, že v tom případě jsem se na gympl vůbec neměla hlásit, že jsem blbá, protože by se tam tak tehdy mohl dostat někdo jiný apod. Ještě nejsem pevně rozhodnuta pro jedno povolání, ale určitě chci být bud něco z jazyky nebo spisovatelka nebo psycholožka nebo fotografka. Myslím, že spisovatelku a fotpgrafku bychmohla spíš dělat jaokoníče nebo přivýdělek a obávám se, ž bych se tmoc neuživla. Jazyky mě baodé dbyo jsem začala učit aglčtinu,aebojím se, ž ted se všichni už uč angličtinu apod.a že za pár let bych stítaky moc neuživila. prosím poradte mi jak j mámpřesvdčit. Já vím žem rodičemjí za mne zodpovědnst apod. a že bez jejich oulasu nikam emůžu, ae je to přec mj život tak si snad můžu sama rozhodovat, kde budu studovat...A posím, estli byte mineporadli s vbremoho povolání, které by podevás mohlo bý njvíc v kurzu a omlouvám s y chyy textu.Děkuji přdem za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.13 17:23

Zdravím, pokud se chceš živit jazyky, psaním a psychologií, pak je gympl ta nejlepší přípravka. Praxe je ti u těchto oborů (tj. u přijímaček na vysokou) k ničemu. I kdybys to chtěla dělat jako koníčka, tak třeba titul z jazykovky nebo psychologie se ti rozhodně neztratí, zvláště v našem zajímavém státě, kde je člověk bez titulu braný jako hlupák.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.11.13 20:10

A na jakou školu chceš jít?

Pokud tě zajímá psychologie, tak gympl je nejlepší příprava na VŠ.

A praxe u nějaké brigády? Myslím, že tady praxe opravdu nerozhoduje. Často jsou to takové věci, že o nějakou kvalifikaci nejde, ale spíše o časovou flexibilitu, tj. těď je tě třeba, teď tam budeš, šikovnost, pečlivost a ochotu učit se novým věcem.

doplněno 26.11.13 20:10:

Jinak zapracuj na češtině!

Ohodnoceno: 0x

Od: studentka
Datum: 26.11.13 21:27
Pracovat na ní nechci ani nebudu. Vím, že tam mám hodně chyb, ale pokazila se mi klávesnice a chyby jsem neměla čas opravovat, tak se omlouvám.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.