Co je to alchymie?

Od: Datum: 24.11.13 21:31 odpovědí: 7 změna: 28.11.13 15:50
Ahoj rada bych se Vas na neco zeptala. Jde o to, ze pristim rokem budu delat minimaturitu a musim udelat praci o tematu, ktery si muzu vybrat sama. Uz jsem se parkrat zabyvala alchymii, aproto bych rada psala o ni.. Potrebuji par odpovedi na tuto otazku: co si myslite, ze alchymie je?, prosim potrebuji par odpovedi a take aby jste si to nikde nehledali. Ciste Vas nazor aniz by jste se koukali co to je. Prosim o odpovedi napisu to do sve prace.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.13 21:35
avatar

Odpověď je složitá,protože alchymie je anachronismus.Její rozkvět patří do doby Rudolfa II.Tehdy šlo o využití chemických reakcí hlavně v oblbování lidí,zejména feudálních vládců.Krásný příklad je ve filmu :"Císařúv pekař".

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.13 21:49

Ahoj, alchymie je předchůdkyně chemie, pracovalo se tam s různě čistými látkami, takže výsledek býval často odlišný, nejistý. Většinou byla snaha o vyrobení mystických sloučenin, jako kamene mudrců, elixíru života a podobně.

bude li zájem, mohu pokračovat dál...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: makisek
Datum: 24.11.13 21:59
Ano.urcute budu rada, co si o tom myslite
Datum: 25.11.13 06:59
avatar

Hláška jednoho profesora na VŠ při cvičení z chemie : Polovička z vás jsou alchymisti, kteří vůbec neví, co dělají. Si myslím, že použil docela slušnou definici alchymie. Alchymisti byli chemici, kteří nevěděli co vlastně dělají, o složení hmoty neměli ani páru, prvky a sloučeniny vůbec nerozlišovali. Oheň, vodu a vzduch považovali za jednoduché a nedělitelné živly atd.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.11.13 09:35

I když alchymisté nevěděli nic o struktuře hmoty, přesto vyvynuli řadu laboratorních a techniologických postupů, které se dodnes používají. Např. destialce, sublimace, metody žárové rafinace kovů atd.

doplněno 25.11.13 11:40:

Zlatým věkem alchymie nebyla doba Rudolfa II, to je jen představa ovlivněná některými filmy. Největší rozvoj zažívala evropská alchymie mezi 10-13 stoletím, kdy se zásluhou křížových výprav dostaly do Evropy práce arabských alchymistů. Dobrý materiál ke studiu: http://is.muni.cz/th/252808/p…pitoly_z_historie_chemie_.pdf

Ohodnoceno: 1x
 
Od: narf
Datum: 25.11.13 11:29

Alchymisté jsou předchůdci chemiků, také mi naskakuje doba rudolfínská, když stoupal jejich význam. Byli vážení. Drželi se tak proto, že pracovali na přípravě zlata. Což nelze, ale mělo to fůru vedlejších akcí a produktů, ba i objevů, ve kterých měli prioritu. Alchimie = před-chemie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.13 15:50
avatar

Alchimie = arabsky al-kimijá

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.