Vysoká škola

Od: Datum: 23.11.13 21:00 odpovědí: 2 změna: 23.11.13 22:07

Dobrý den.

Jsem ve 4. ročníku na gymnáziu a stojí přede mnou velké rozhodnutí - výběr vysoké školy. Vybrala jsem si obor porodní asistence, ale chtěla bych se od Vás dozvědět informace o tomto oboru. Mohli byste mi říct třeba jestli v tomto oboru pracujete, jaká je práce, jestli jste spokojeni, popřípadě ti co teprve studují, tak kde studují, zda je studium hodně náročné a prostě za všechny užitečné informace budu ráda. Předem děkuji za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.13 21:23

Tak ona porodní asistence není jen pomoc matkám v porodnici, ale také všemožná cvičení pro těhotné a další kurzy přípravy na porod a východu dítěte. Spousta matek chodí k jedné (pokud nevyhovuje vymění), získává v ní důvěru už během těhotenství a pak je jí oporou při porodu (tak i během těhotenství a po porodu). Zvláště u přirozených porodů, kdy chce žena rodit bez oblbováků, nástřihů a podobně). Dále také počuje o novorozence a matky.

Důležité je si uvědomit:

1) Chci pomoct

2) Umím naslouchat

3) Mám ráda děti (miminka) a nevadí mi jejich křik(pláč)

4) Možná to bude práce na směny (děti se rodí i v noci/je o ně nutné pečovat i v noci)

5) Nevadí mi krev - vy máte být opora matky příp. partnera, kterému z toho (vč. krve) nemusí být nejlíp - vy to tedy musíte vklidu snášet

Ohodnoceno: 1x
 
Od: l3nnik*
Datum: 23.11.13 22:07

Děkuji za upřesnění kompetence oboru.

Co se týče bodů, tak si myslím, že nemám s jediným problém a to včetně té krve. Zažila jsem už pár zranění, kdy bylo potřeba pomoci. Také jsme na škole dělali pitvu potkana a kromě zápachu mi nic nevadilo - ovšem tohle se moc s porodem porovnávat nedá.

Doufám, že jsem se rozhodla správně, zvládnu úspěšně přijímací zkoušky a budu pomáhat u zrození nového životu :).

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.