Studium v Londýně

Od: Datum: 23.11.13 11:58 odpovědí: 6 změna: 24.11.13 07:17

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli bych měla šanci studovat v Londýně.Mám vybranou společnost Student agency, cena pobytu na školní rok v hostitelské rodině by měla být 307 000, mohla by to rodina o dvou dětech stihnout vydělat?

Mám mladšího bratra, který teď chodí do 1.třídy a jednoho nevlastního, který chodí do 6.třídy, táta pracuje jako automechanik a mamka v Pražském albertu v Čimicích, je alespoň malá šance, že se do školy podívám jako student na jeden rok?

Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 23.11.13 12:27

Hmmm možný je všechno, ale ušetřit to z běžného provozu, to vidím bledě. Nejlepší by bylo, probrat to s rodiči, třeba mají nějaké úspory. Prober s nimi, jaká je šance tyhle peníze ušetřit. Víš co všechno se musí platit za bydlení, provoz domácnosti, jídlo atd atd? A kolik peněz berou rodiče? Pak by se to dalo spočítat. Třeba ti platí nějaké spoření a byli by ochotní ho použít na tvoje studium. Ale to musíš probrat hlavně s nimi.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.11.13 13:33

Táta má něco kolem třiceti tisíc měsíčně (čistého) a mamka se ještě zaučuje, ale brzy už bude vydělávat. O nějakém fondu vím, každý měsíc nám tam dávají nějaké peníze, ale nevím, jestli to i s tímhle bude stačit, ale ja říkáš, možný je všechno, mám ještě dva roky čas.A co všechno stojí provoz domácnosti vím, ale díky za připomenutí a odpověď.

Datum: 23.11.13 12:46
avatar

Vydělat možná, ale ušetřit za rok 300.000,- Kč, to ani náhodou. Z tvého dotazu mi vyplývá, že nemáš vůbec představu, co stojí bydlení a provoz domácnosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.11.13 21:09

Jsi hodně sebestředná. 300 000 není málo a ještě to určitě nebude konečná cena (pojištění, letenky, nějaké kapesné počítáš taky?)

Rodina živí ti děti (na nevlastního bratra otec/matka platí alimenty) a 30 000,- + něco co má/bude mít mamka (pokladní? - plat nic moc), která je navíc ještě ve zkušebce a mohou ji kdykoliv ihned vyhodit a navíc u téhle práce se nedá moc dobře dlouho vydržet, je to opravdu pro odolné.

Našetřit tolik za rok či dva, aby se rodina měla dobře (nebo stejně jako dosud) asi nelze. I kdyby - 300 000 je deset výplat otce, dokážeš si to představit, kolik je to peněz? Hodně, to mi věř. A že by vzala všechny úspory, aby ty si mohla studovat rok v Londýně. Možná jo, ale možná by to hoodně špatně skončilo. I půjčit si lze, ale najednou se můžete topit v dluzích. A co brácha, taky za pár let by ho měli poslat do zahraničí, když to umožnili tobě.

Nevím, kolik ti ne, a zda chodíš na základní nebo střední školu a zda si už poznala jaké je to vydělávat (brigády a kolik času/úsilí stálo to, co si vydělala a jak dlouho by sis vydělávala ty na to)

Nevím z jakého důvodu chceš do Londýna jet (uvedeš to prosím?)

ale:

1) proč rok - ona je to fakt dlouhá doba, i půlrok ti dá opravdu hodně

2) proč Londýn - vybrala bych si nějaké menší město - mělo by to být levnější, jestli kvůli památkám tak si tam nějaký výet uděláš a opravdu nepotřebuješ kvůli tomu být v Londýně. Navíc si (i když seš z Prahy) tak velké město nedokážeš představit. I v melších městech je to skvělé, dokonce i lepší než v Londýně (není to jen moje zkušenost)

3) proč studovat - raději pár let vydrž, jeť na pracovní pobyt (i au pair) s tím, že na pobyt vč. dopravy si vyděláš. Jeť tam s tím, že co si vyděláš půjde na pobyt a zbytek na cestování, příp. jazykové kurzy. Zjistíš, že to není jen tak něco vydělat. S ničím nepřijedeš, ale zkušenosti, jazyk a pozdnání země i lidí za to stojí. Poprvé pojedeš přes agenturu, potom na vlastní pěst.

4) proč teď - počkej na vysokou, je program ERASMUS, který ti studium i pobyt zafinancuje. Není problém vyjet. většinou stimendium, které dostaneš pokryje 60-85% nákladů (a když necestuješ tak 100% vpohodě), ale záleží na zemi. Do té doby něco našetříš, vyděláš na borgádách, s něčím ti určitě pomohou rodiče.

Sečteno podtrženo - kašli na studium střední v zahraničí. Je to zbytečně (díky školnému) předražené. Agentury si z toho tak dost berou. Počkej pár let, pracuj na angličtině (příp. i jiném jazyku) a vyjeť třeba na prázdniny nebo 3 měsíce (prostě to ve škole zabalíš v květnu nebo začneš až v říjnu) a jeť na au pair pobyt nebo pracovní pobyt (Work and Travel). Případně na tu vysokou - studium na ERASMU tě nevýjde draho (hlavně proti Londýnu).

Ohodnoceno: 4x
 
Od: moula*
Datum: 23.11.13 21:37

Perfektní odpověď a perfektní návod !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.13 07:17
avatar

Počítej se mnou: jste pětičlenná rodina. Nezapomeň, že kromě Tebe mají své potřeby a nároky i oba bráškové. Platíte nájem, energie, stravu. Vydělává zatím jen otec, i když jeho plat je pěkný. Ale maminka asi z Alberta žádné závratné částky nosit nebude, jako nakonec všechny prodavačky.

Tak si myslím opravdu, že Tvé nároky jsou pořádně přehnané. Pokud nemají snad rodiče našetřeno. Bohužel, to mívají jen ti nahoře /např.pan Rath, Kott a Pancová, kde se prý našlo ve sklepě 30 miliónů *ee*/, ostatní žijí tak nějak od výplaty k výplatě.

Nebuď sobecká, nemůžeš všechno spotřebovat sama. Studuj tady a snaž se o pěkné výsledky. Až budeš mít věk, můžeš si najít brigádu a šetřit, aby ses do té Anglie podívala později. Nemusí to být hned Londýn. Holčina z naší obce je v Anglii už 4 roky jako ou-pair, je milovaným členem jejich rodiny a je tam naprosto šťastná.

Tak si jednou taky můžeš splnit své přání, ale ne hned a ne na úkor ostatních členů rodiny. Jistě víš, že Honza šel do světa na zkušenou s ranečkem buchet.*smich* Proto buď i Ty skromnější, uvidíš, že časem se jistě příležitost najde. Navíc hodně z té částky spolknou agentury, takže to by opravdu nebyla dobrá volba. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.