Gramatické chyby ve slohovce- help

Od: Datum: 21.11.13 19:39 odpovědí: 15 změna: 23.11.13 10:19

Ahoj, potřebuji, aby mi někdo opravil slohovou práci - pouze gramatické chyby. Děkuji každé dobrosrdečné duši :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.13 19:44

Dobrá duše znalá gramatiky by se tu jistě našla., kde je ta slohovka?

Ohodnoceno: 2x

Od: wamp®
Datum: 21.11.13 19:45

Liduško:také čekám*smich*

doplněno 21.11.13 20:00:

Vidím chybu:" osobně"-komu,čemu mně-3.pádJinak,práce se mně velmi líbí,je moc pěkná.Dávám*palec*

Ohodnoceno: 3x

Od: helpinka
Datum: 21.11.13 19:51
Datum: 21.11.13 19:53

Zde je slohová práce, prosím o ohodnocení a jaké tam mám chyby apod.

Datum: 21.11.13 20:15

jednoduše řečeno, vše si ... - čárka
- zajímavý krámek a tak jsme - bez čárky
- bylo vystavené, ne byly a ne vystavěné
-
- Mě osobně upoutala ... je to správně, 4. pád.

Ohodnoceno: 2x

Od: wamp®
Datum: 21.11.13 20:23

Jejdá,nemám na to klid,tak se ukvapuji.Pardón*hi*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.11.13 20:38

Něco, co je zakázané, ale o to více nás to láká udělat, a mnohdy... dala bych tam čárku

... jednoduše řečeno, vše si můžeš pouze... dala bych tam čárku

ale proč rodiče mohou nepoužila bych můžou

byl večer a já společně se svou rodinou jsem se stejně jako... nepoužila bych jsme

zajímavý krámek a tak jsme do něho vešli... nedávala bych tam tu čárku

v uvozovací větě oznamovací bych nepoužila před uvozovkami tečku, ale čárku

musím se dívat, kam je pokládám, a příště... dala bych tam čárku

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.11.13 20:48
Moc děkuji a chci se ještě zeptat ohledně prvního odstavce..v prvni větě ...,co se nemá ..není lepší použít : ..., co se nesmí ...a v poslední větě prvního odstavce: Někdo se z toho ponaučí ..není lepší použít nekdo se že svých chyb ponaučí? Děkuji..
Datum: 21.11.13 20:57

První odstavec: nechala bych tam, jak to máš. To nesmí je už takové moc konkrétní, protože spousta lidí dělá věci, co se dělat nemají, ale přitom se smí dělat, nejsou zákonem či vyhláškou zakázané...

Poslední odstavec: ano, opravit to na to "že se ze svých chyb ponaučí". Mně to přijde takové lepší.

A pak ještě v tom první odstavci, proč tam máš ty uvozovky "zpestření života"? Ony tam ani být nemusejí.

Ale tyto moje rady ber s rezervou, pracovala jsem sice jako korektorka chyb v novinách, češtinu snad ovládám, ale nechci ti pokazit tvůj výtvor.

Datum: 23.11.13 10:19

Změnil bych spojení: ...nesahej na to, protože to rozbiješ. Dal bych "abys to nerozbila". Já cítím smysl té původní věty spíše jako: nesahej na to, protože je zbytečné na to sahat, protože to stejně hodláš rozbít.

Datum: 21.11.13 19:47

Prosím nekopírovat...

Datum: 21.11.13 19:48

Pardon, nějak se mi to sem nepodařilo vložit..

Od: rafm
Datum: 22.11.13 12:57

Něco málo na zvážení mimo gramatiku - ke stylistice: někdo se ponaučí ------>>>> někdo se poučí, mamka---->>>maminka, Mně osobně upoutala----->>>Mně (velmi) upoutala, ...že na mne rodiče budou křičet----->>>že se na mne rodiče rozzlobí.

Od: rafm
Datum: 22.11.13 12:57

solnička---->>>slánka

Datum: 23.11.13 07:13

Nechala bych: Mě osobně (Vadí mi věty začínající zájmeněm, v případě zdůraznění je to o něco lepší.)

Skloňování os. zájmena já: 4. pád: mě, mne (mně je tvar 3. a 6. pádu)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.