Maturita nebo ne

Od: Datum: 21.11.13 19:01 odpovědí: 11 změna: 22.11.13 12:59

Ahoj potřebuju poradit myslíte si že mám šanci přijetí na střední s maturitou když jsem na konci osmé třídy měla sedm 3? teď v pololetí deváté třídy jich budu mít méňe ! Mám zájem jít na kosmetičku budou se dělat přijímačky ze všeobecných předpokladů a přijímačky se nebudou zahrnovat do přijetí


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.13 19:27
avatar

Vždy je šance, proč ji tedy nevyužít! Nic se neboj!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 21.11.13 21:07

Zda na to máš nikdo jiný mimo tebe neví, můžeš přece zabrat a zkusit, to je kriteriem úspěchu. Nepůjdeš do toho - nevíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.13 21:11

Na přijetí šanci máš, na dokončení střední školy asi ne..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.13 21:38
avatar

Já šel na maturitní obor se trojkami a čtvrkou, školu nemám ještě hotovou (4.ročník). Abych řekl žádná sláva, ale když si uvědomím že doma pro školu nedělám nic, a tak tak prolézám.

Ono dostat se na školu není problém..., problém příjde až se tam člověk dostane...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.13 22:19

zajixxx: Já jsem šel na průmyslovku se dvěma trojkami jinak jsem měl samé jedničky a ve druhém ročníku jsem přestoupil na učiliště. Ono taky záleží na kantorech ono když si na někoho zasednou(jako třeba u mě), tak je to těžký. Ono dostat se na školu je něco jiného, než školu dokončit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.13 21:57
avatar

Vykašlete se na známky na ZŠ, zkuste to a pokud se budete svědomitě připravovat tak to jistě zvládnete, vy nejlépe víte, jestli pro lepší výsledky děláte maximum.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.11.13 07:13
avatar

Sedm trojek na kosmetičku je docela dost. Důležité bude vysvědčení z pololetí devítky, ještě máš čas, zkus si to opravit. Tak, abys měla nejvýš tři. Vím, Vánoce klepou na dveře a učit se? *ee* Ale jde o Tvůj budoucí život.

Neteř se učí kosmetičkou, pedikérkou a manikérkou, je to s maturitou. Docela jí to jde a je spokojená. Ale je fakt, že u přijímaček byl dost nával a žadatelky s horším prospěchem měly těžké se prosadit. To víš, že to dneska žádaný a atraktivní obor.

Moc dobře bych to neviděla. Na druhou stranu, když to nezkusíš, nedozvíš se, jak to dopadne. Být Tebou,vylepším pololetí a pokusím se o to. Třeba právě budeš mít štěstí. Ale musíš pro to ještě něco udělat.

Pořád je lepší pokusit se, i když třeba moc nedoufám, než se nepokusit, promarnit to a pak na to myslet. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: man*
Datum: 22.11.13 07:25

Já jsem měl na základce i nějakou čtverku, šel jsem tedy na učební obor - 3 roky, během této doby mě učení začalo více bavit a po závěrečkách jsem šel na dvouletou nástavbu s maturitou (když máš vyuční list, můžeš jít pak na maturitní obor a ten dokončit během dvou let).

Takže pokud bys šla na kadeřnici na učiliště, studium pak navazuje na kosmetiku (dvouletý obor s maturitou). Je potřeba si ale zjistit na jakých školách je tato možnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.13 07:57
avatar

Dobrý den,já bych do toho šel.Být na Vašem místě ve Vašem věku s vašimi známkami,tak bych také asi váhal.Dnes bych už neváhal a šel do toho.Zakousněte se do učiva,máte čas do Ledna kdy se uzavírá pololetí.Já mám také jen výuční list a po cca 20 letech si dodělávám maturitu.No ke všemu musí asi člověk dojít tak nějak sám.Šanci určitě máte,tak do toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.13 09:10
Sance na prijeti je jedna vec, dodelani skoly druha.
Jinak co je to za nesmysl - delat prijimacky, ktere se nebudou zahrnovat do prijeti?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rafm
Datum: 22.11.13 12:59

Jasně, víš co chceš - a to se také zhodnotí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.