Odvolání proti školnému

Od: Datum: 21.11.13 10:39 odpovědí: 4 změna: 22.11.13 22:36

Dobrý den,

studuji dálkově vysokou školu, v červnu jsem obhajovala bakalářku a státnice si posunula teď na leden z časových důvodů, abych se mohla lépe připravit a už poslední řádný semestr jsem platila školné (přesáhla jsem tu dobu, kdy vám stát studium platí), teď už do školy nechodím, všechny předměty mám hotové, čekají mě pouze státnice a dostala jsem výměr na školné, což mi tedy přijde zvláštní, když v podstatě přijdu do té školy jen "udělat" státnice, ale beru to, jenže shodou okolností jsem od srpna na úřadu práce a jsem zrovna v situaci, kdy je každá koruna dobrá, proto zvažuji možnost, jestli se proti tomu rozhodnutí lze nějakým způsobem odvolat, jestli to vůbec má smysl, nemáte s tím někdo zkušenosti?

Díky moc za každou radu.

Nikola


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 21.11.13 10:47

Odvolat se lze. Zavojelte na studijni nebo prodekanovi pro studium a poptejte se. Reknou vam, co by melo odvolani odbsahovat a komu ho dorucit.

Pripadne tam zajdete osobne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikola12
Datum: 21.11.13 10:50

Zkusím samozřejmě zavolat na studijní, jen jsem chtěla dopředu vědět, jestli to vůbec má smysl a brali by to, že jsem nezaměstnaná vůbec jako pádný důvod k tomu, abych se odvolávala. Ale tak za zkoušku nic nedám.

Datum: 21.11.13 11:32
avatar

Situace na trhu práce a Vaše nezaměstnanost asi školu nebude zajímat. V odvolání použijte důvody, pro které k prodloužení studia došlo. Šlo-li např. o dlouhodobou nemoc, může k tomu škola přihlédnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.13 22:36
avatar

Školu většinou zajímají finanční možnosti studentů; částka by v žádném případě neměla být pro danou osobu likvidační.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.