Stavební mechanika

Od: Datum: 16.11.13 16:29 odpovědí: 2 změna: 18.11.13 17:08

zdravim,potřeboval bych pomoct vypočítat tenhle příklad, v němž mám zadaný jen Tau dovolené 180MPa a drží na třech šroubech opravdu nevím jak se to počítá ale potřebuju to mít moc děkuji.email: milancj @seznam.czSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.13 16:10

No, asi jde o smykové namáhání toho šroubu, že. Teda vidím jen jeden, ne tři. A ty vůle vidlice a oka jsou asi myšleny mnohem menší, než na obrázku. Potom tahovou sílu přenášejí dva průřezy šroubu u prostredního oka a dva u vidlice. A protože chybí další informace, předpokládám, že šroub je nejslabší místo - že oka jsou nadimenzovaná dostatečně, a že síla směřuje přesně v ose.

A síla, která vyvolá zadané smykové napětí je 2 x nosný průřez šroubu x napětí.

Pokud by byl konstruktér slušně vychovaný, nestřihal by šroub v závitu, ale dal by závit jen na konec, potom by nosný průřez byl celý průměr 10 mm (a mělo by to i jiné výhody). ze zadání to ovšem není jasné.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: milancj*
Datum: 18.11.13 17:08

jo dobře chápu, a není na to nějaký vzoreček nebo něco na výpočet?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.