Jak poznat technický talent?

Od: Datum: 11.11.13 15:41 odpovědí: 8 změna: 12.11.13 15:51

Dobrý den, jak mohu poznat jestli mám nebo nemám technický talent? Děkuji za opověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.13 17:39

Nečekej nějakou odbornou radu. Ale pro techniku je třeba být dobrý v matematice (tím nemyslím příklady 5+5=10), ale zvládnout slovní zadání, rovnice, abstraktní matematiku - počty s neznámými.

Dále geometrie - nemít problém si dané úlohy představit, správný odhad vzdálenosti a velikosti úhlů, dokázat udělat náčt s nějakým měřítkem (tj. že úsečka které má být dovjnásobná jako něco taková skuteně bude)

Prostorová představivost - vidět třeba krychli ve volném rovnoběžném promítání a ne jen čáry - tohle si lehce otestuješ třeba na muni.cz/tsp (nelekej se toho, že jsou to přijímačky na VŠ, tohle se nikde nenaučíst, na to musíš mít jak ty říkáš talent) - je tam přímo oddíl prostorová představivost.

Chápat fyziku, vztahy mezi veličinami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radekkrejci
Datum: 11.11.13 17:49
Marka, mi jde na vysvědčení v 8 třídě 2
Geometrie obrazce vidim
A ta prostror představivost 5 špatně jinak dobře
Datum: 11.11.13 18:00

No, s tou představivostí to asi nebude špatné - jen přečíst odpověď, vyřešit 10 otázek a odpovědět za 10 minut vypadá jako docela velká zbrklost. Určitě při využití více času zhruba 1,5 minuty na otázku (100 minut na 70 otázek testu) - a jsou otázky, které má člověk hned a které zaberou času víc, takže při zauvažování, vyloučení nesmyslných odpovědí a ověření zbytku, by si dosáhl ještě lepšího výsledku. Ale ani tak to není špatný výsledek, jen využít všech možností.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.11.13 17:54

Nesouhlasím docela, proč kupa hudebníků nezná, neznala noty? Teorie je jedna věc a něco zhotovit další. Jistě je to výhoda, ale lze postupovat i metodou pokus/omyl a učit se za pochodu. Teorie se dá nadupat a prakticky to bude levák.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 11.11.13 18:03
avatar

Technicky talent se obycejne poznava postupne a rozviji se.

Ovsem technicky antitalent lze poznat okamzite a to bys o sobe vedel i Ty sam (pokud vuci sobe dokazes byt dostatecne kriticky).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 11.11.13 19:24

Technicky zdatný člověk něco rozebere a umí to zase složit zpátky. Například sundat kolo z bicyklu a zase zpátky, pokročilý i s rozebráním středu, vyčištěním, namazáním a složením zpátky.

Logické myšlení i při seřízení brzd na bicyklu, přehazovačky, atd.

Dobré oko a vtip: zkus si vzít kus provazu a zjistit, kde je uprostřed - vtipný člověk si ho přeloží napůl. Zkus odhadnout, kde je prostředek listu papíru A4. Vtipný použije pravítko a udělá si dvě čáry z rohu do protějšího rohu a najde střed, nebo si může papír přeložit.

Zkus si ... atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.13 15:51
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaja9
Datum: 12.11.13 11:01

Talent je něco, co se dá rozvíjet. I kdyby na začátku k tomu neměl vrozené vlohy, pokud bude dotyčný chtít, vybuduje si ho.

Já si talent vysvětluju jako něco, co tě prostě baví a čím se chceš druhým pyšnit. Tedy bude stačit zájem o technické věci, o součástky, mít zájem vědět jak co funguje, měly by tě bavit různé mechanismy, roboti, apod. Líbí se ti technické výkresy? baví tě letadla, auta, motorky, ponorky, rakety, 3D modelování, mostní a jiné konstrukce? Anebo úplně jinak, jsi nadšený do klikového ústrojí parních lokomotiv? Pokud tě tohle vytáčí na vrchol blaha, pak máš sklony k technickým věcem a když se o to budeš dál intenzivně zajímat, talent příjde.

Talent je prostě něco, co přichází ruku v ruce s tím, když se něčemu věnuješ a když tě to baví.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.