Bojím se jít na praxi

Od: Datum: 10.11.13 19:13 odpovědí: 8 změna: 11.11.13 11:49
Ahoj,mám strašnou hrůzu jít na praxi.Jsem v prváku oboru cukrář.Na mé škole je týden škola atýden praxe no já vždy nesnáším týden praxe.A to z několika důvodů.Nesnáším naší mistrovou.Praxi máme v budově ,kde je Domov mládeže a je tam i závodní stravování.Pořád nás mistrová posílá na prodej nebo do kuchyní nebo i do jídelny uklízet,co pak sem přešla na obor uklízečka anebo kuchař? Jsem totiž psychicky citlivá a neunesu nápor a tak se můžu prostě rozbrečet,prostě nevím co mám dělat.
V Lovosicích máme taky praxi jenže ti co mají špatný dojezd jako já budou asi celý rok chodit na praxi na Domov mládeže.
Prosím vás pomozte mi někdo,bojím se to říct i vlasnímu otci,nechci mu přidělávat starosti.
Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.13 19:39

Ahoj, zkus to třeba probrat s třídní učitelkou nebo přímo s tou mistrovou, že nejsi na oboru uklízečka. Třeba je to tím, že jsi teprve v prváku a považujou vás tudíž za nováčky. Zkus to probrat s učitelkou no, jinak kdyby to bylo hodně špatný tak změňit školu.

Ohodnoceno: 0x

Od: jitka*
Datum: 10.11.13 19:53
No ono se s mistrovou mluvit nedá a učitelka no sice je hodná,ale co by stím udělala.Školu měnit nechci už sem měnila a tahle se mi líbí.
Datum: 10.11.13 20:09

no tak to těžko radit, budeš to muset vydržet, jestli tam chceš zůstat.

Datum: 10.11.13 20:44

myslim si ze to k tomu patří. vydrž to, ve druháku bude líp. Nemuzes hned delat tu fajnovou práci, musís začít od spodu vzdyt skola teprve zacala.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.11.13 22:26
Hele, ono je to tak i v praci.
Zkus promluvit s tridni ne o zapremyslet o dojezdu do Lovosic, zda to neni mozne.

Od: host
Datum: 11.11.13 07:16

Zkus se na praxi podívat jinak, jiným pohledem, začít si ji užívat, radovat se z ní. Úklid v jídelně? Samozřejmě musí být čisto, čisťoučko, jinak hosté nebudou chodit a podnik zkrachuje. S úsměvem jde všechno líp.

Máš teprve dva měsíce za sebou, to pěké teprve přijde. Neboj se, mistrová vás chce naučit profesionalitu ve vašem oboru. Nejen u válu nebo u trouby, ale i mezi lidmi, pro které se všechny ty dobroty připravují a kteří vám za ně budou platit a budete mít práci a sladkou práci, která přináší radost lidem i vám.

Od: asdd
Datum: 11.11.13 11:44

Cukrářka by měla umět i uklízet a prodávat, je dobře že si projdeš i tyhle činnosti. Špatně by bylo jen kdybys to měla dělat po celou dobu a k výrobě by ses nedostala...

Datum: 11.11.13 11:49

Je dobře, že se Ti škola líbí. Chce to jen zatnout zuby a vydržet. On i ten úklid patří ke stravování. Známá je kuchařka, ale neustále ji posílají uklízet jídelnu, rovnat stoly a doplňovat kořenky. Je ráda, že práci má. Tak nebuď tak citlivá a hned nebreč kvůli tomu, že máš vzít do rukou koště. A když se to obáváš svěřit vlastnímu otci, proč se nevyzpovídáš vlastní matce? Maminky a dcery mají k sobě vždycky nějak blíž. A vždycky se říkávalo: Učedník-mučedník. Uvidíš, až učňák doděláš, seženeš si pěkné místo, budeš dělat krásné dorty a všichni Tě budou chválit. Tak pro to musíš něco vydržet a smysl pro úklid a pořádek se hodí každé cukrářce. Nemám pravdu? Jo a jestli se naučíš dělat i DIA výrobky, přijdu ochutnat. *palec* Jaga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.