Gingko biloba

Od: Datum: 10.11.13 16:27 odpovědí: 3 změna: 10.11.13 17:52

Čím se tato rostlina liší od ostatních nahosemenných rostlin?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mike32*
Datum: 10.11.13 16:41

Extrakt ginkgo biloba ve výrobku Reflex Nutrition (6% terpen lakton) je připraven ze sušených listů jinanu dvoulaločného.

doplněno 10.11.13 16:42:

Ginkgo bilopa patří mezi jeden z nejstarších stromů na zemi. Je mimořádně odolný nejen vůči klimatickým změnám, ale také přírodním živlům. Je odolný vůči škůdcům, chorobám, vysokým teplotám a znečištěným ovzduším ve městech. I když tato dřevina není na první pohled jehličnanům vůbec podobná, patří mezi jehličnaté stromy. Její jehlice jsou totiž natolik zploštělé, že připomínají svým tvarem spíš listy. Mají tvar dvoulaločného vějíře, jsou poměrně velké a přes léto hráškově zelené. S blížícím se podzim začínají žloutnout a na zimu opadávají. Podle tvaru listu se dá poznat samčí nebo samičí rostlina, samčí listy jsou totiž více vykrajované nežli ty samičí a samčí mají užší korunku. I co se týče šišek se tato dřevina od jehličnanů liší, protože tvoří drobné třešničkovité plody žluté barvy. Samičí plody mojhou nepříjemně zapáchat. Plody však rostlina tvoří málokdy. Květy jsou nevýrazné - samčí jsou v krátkých jehnědách, zatímco samičí představují nahé vajíčko na stopce. Rostlina roste nepravidelně a poměrně pomalu, zpravidla ne více jak o 30 cm za rok. Tvar může být kuželovitý, sloupovitý nebo převislý, záleží již na volbě druhu.

Semena a listy se již od pradávna používají v lidovém léčitelství a v tradiční čínské medicíně. Sušené listy mají příznivý vliv na krevní oběh a nervový systém. Nejlepší je listy sbírat na konci léta nebo brzy na podzim.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.13 17:26
avatar

A čím se tedy liší od ostatních nahosemenných rostlin?

Já bych navrhoval, že je to jediný jehličnan, který má listy, ale to je jen můj návrh.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.13 17:52

tak ony to nejsou listy, ale srostlé jehličí *nevi*

já bych si spíš tipla, že to bude tím, že u jinanu vajíčka nevyrůstají na plodolistu, ale na stopkách? (ale nevím)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny škola
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.