Osvobození z TV

Od: Datum: 09.11.13 14:47 odpovědí: 5 změna: 09.11.13 17:56

Dobrý den, letos jsem nastoupil do prváku na maturitní 4 letý obor. Máme 2 hodiny tělocviku týdne a chtěl bych se zeptat jak je to s osvobozením z TV. nosím brýle a mám dost velké dioptrie, když si brýle sundám,tak nevidím skoro nic. Pohyb mě baví, ale raději si zasportuji někde sám v přírodě. Také se docela stydím před klukama a dost mi vadí přístup učitele. Na tělocviku děláme samé blbbosti. Mám si zajít ke své lékařce a požádat jí aby mi napsala osvobození z TV? A jak dlouho platí to osvobození? Může se napsat na celé roky najednou? Je dostatečná potíž s mým zrakem? Je to také o psychické stránce, vůbec se nesoustředím na školu, ale místo toho se bojím co budeme dělat na TV. Předem vám děkuji za odpověď.

doplněno 09.11.13 14:53:

A teď také si budu muset zajít k očaři protože, vidím hůř :/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cdef
Datum: 09.11.13 15:12

Já měl v začátku osvobození od obvodáka a potom i od očního. Zkuste ho o to slušně požádat a vysvětlete mu svůj problém. Pokud uzná za vhodné, to uvolnění Vám dá. Dělá se buďto na pololetí nebo celý školní rok, na celé studium asi nelze vydat, bude nutno po roce znovu zažádat. Ve třídě jsme měli spolužáka s velkými dioptriemi a řekl bych, že měl energie více než kterýkoliv ostatní zdravý spolužáci. Je to hodně o přístupu učitele ale taky i o tvém. Pokud je učitel normální a vidí, že ten žák se alespoň snaží běžet, nebude mu dávat pětky za to, že to neuběhne na čas (ale samozřejmě na druhou stranu logicky ani jedničky).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 09.11.13 16:01

Spolužák na střední měl také hodně dioptrií, bez brýlí neviděl téměř nic, taky se bál tělocviku, ne kvůli tomu, že by se měl hýbat, ale právě kvůli tomu zraku. Ale měli jsme skvělého učitele na tělocvik a ten si ho hned první hodinu vzal stranou a domluvili se co a jak. Některé věci dělal s námi a co nemohl, tak mu učitel dal dělat něco jiného. Nakonec u něho zjistil talent na běhání a kluk začal závodně běhat a byl v tom dobrej.

Takže bych spíš než osvobození od TV zkusil promluvit s učitelem o tom, které aktivity nezvládáš a které ano. Aby z tvé strany viděl snahu cvičit, a ne se ulejvat. Klidně zajdi na oční a vyžádej si od lékaře nějakou zprávu pro učitele co můžeš a co ne.

Pokud jde o to osvobození, dává se na pololetí, maximálně na celý školní rok. Pak musíš znovu k lékaři.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.13 16:15
avatar

Jako "brýlovec" a dlouholetý sportovec vůbec nechápu, proč by Vaše dioptrie (či brýle) měli být překážkou v TV.

Mimochodem...v 21. století existují kontaktní čočky..., to už se doneslo i k nám na jih republiky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.13 17:45

Osvobození můžete dostat max. na jeden šk. rok, a po roce musíte mít nové.

Nevím, co jsou podle vás blbosti - pokud jde o míčové hry (a vy nemůžete mít čočky), tak na ně se lze uvolnit, ale na střední se běžně chodí do posilovny a tam brýle ničemu nevadí. Táleží na vašem lékaři, zda vám osvobození vydá. A na škole se na to (tělocvikář, ředitel, zástupce) můžou dívat "divně" a může z toho plynout jeijich další chování k vám.

U nás se osvobození nedávalo, jen v některých případech, kde opravdu někdo nemohl cvičit, ale jinak, kdo nemohl běhat mohl posilovat, protahovat v posilovně.

Posoudit vás může váš praktické lékař, ten může žádat vyjádření očního. Záleží na tom, jak oni to vidí (na základě vyšetření).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chizuru*
Datum: 09.11.13 17:56

Ahoj, proč by měly být brýle překážkou? Já jsem bez nich "slepá jak patrona" - bez nich jsem schopná narazit i do stěny, nebo zavřených dveří. Celou základní i střední školu jsem je při tělocviku nosila a nijak mi to nevadilo. Přijde mi to spíše jako výmluva, proč se tělesné výchovy neúčastnit. Sama jsem ji nikdy neměla ráda, hlavně kolektivní sporty, ale nikdy mne nenapadlo si jen kvůli takovému nesmyslu žádat o uvolnění. Kdyby to bylo astma, či nějaká jiná nemoc, budiž, ale brýle nepovažuji za žádnou překážku při tělesné výchově. :)
Prostě běhej pomaleji a nebuď tak aktivní, pokud nechceš cvičit - Já to dělala též.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.