Jak označit VOŠ v angličtině?

Od: Datum: 06.01.14 21:10 odpovědí: 4 změna: 06.01.14 21:55

Dobrý den,

potřebovala bych vědět, jak mám do anglického životopisu uvést že jsem studentem vyšší odborné školy? Aby to znělo věrohodně, ale bylo zřejmé, že je to nižší stupeň než vysoká škola...

Moc děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.14 21:16

Zkusil bych výraz tertiary college, ten tedy je britský, ale tak nějak to myslím vyjádří asi nejlíp.

Ohodnoceno: 1x

Od: pu®
Datum: 06.01.14 21:40

Potvrzuji a v Am.E. by možná stačilo "college" - sice je to slovíčko významově docela široké, ale z contextu by mělo vyplynout, co máte na mysli. Taky lze dodat třeba délku trvání, aby bylo zcela zřejmé - "I am a student of a three-year study program in a college in Prague". Taky se zkuste mrknout na stránky vlastní školy - nemá je v EN? To bych pak považovala za bernou minci.

doplněno 06.01.14 21:52:

Pravdu díte, naihonn! Samozřejmě "at", rozdíl uvádíte též správně. Moje nepozornost a díky za opravu *palec*

doplněno 06.01.14 22:05:

Tam bych tedy raději doplnila to tertiary, ať je to jasnější. Můžete dodat třeba "to be finished in 2016" do závorky, jestli chcete..., ale tertiary college by pro úplnost stačit mělo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.01.14 21:48

Nejspíš by použil at a college místo in a college. Sedí mi to tak nějak víc. To in by podle mě spíš indikovalo přímo umístění v prostorách té školy, než studium tam všeobecně. Nevím, jestli jsem to vyjádřil srozumitelně a taky se můžu samozřejmě mýlit. :)

Ohodnoceno: 1x

Od: adelal25
Datum: 06.01.14 21:55

Děkuji a když to píšu ve strukturovaném životopise tak stačí tedy College?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.