Postih za výsledek příkladu bez postupu?

Od: Datum: 04.11.13 20:33 odpovědí: 12 změna: 04.11.13 21:18

Ve škole jsme psali test z matematiky, nic příjemného. Poslední úlohu, kterou tam dal, jsme počítali ve škole. Mně už docházel čas, měla jsem tam jakési výpočty, ale nikam to nevedlo. Já si z hodiny pamatovala výsledek (byla to slovní úloha, takže výsledek byl v celku prostý). V posledních vteřinách testu jsem prostě zpanikařila, něco pošktrala, nějaký písmenka přidala a napsala slovní odpověď s výsledkem, který jsem měla v hlavě. Zdůrazňuju, že to prostě byla panika a stres. A teď se hrozně bojím výsledku. Je mi jasný, že si bude myslet, že jsem opisovala (což není pravda!) a já to chápu. Klidně zkousnu i za 5, ale myslíte si, že bych mohla dostat nějaký kázeňský test? Nebo nad tím moc přemýšlím? Já vím, že to bylo špatné, ale prostě jsem to udělala.. Hlavně se bojím, že to bude rozebírat před spolužáky..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rockandroll*
Datum: 04.11.13 20:39

podle toho ce jste tam napsala já jednou dostal ale to už je 17 let dostál dudku za to že sem pod písemku napsal "nerozumím tomu seru na to" ale zase si tak říkám jestli tam bude ten výsledek a uč to pozná mužete mít problém řešený asi jenom pětkou pokud není vyučující jak říkám Hajzl

doplněno 04.11.13 20:41:

určitě ale nebudete postihování dudkou max poznámkou ale max

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.13 20:40
avatar

Já být matikářem, tak tě vytáhnu k tabuli, abys všem ukázala, jak jsi k tomu výsledku došla. Tak si to doma raději ještě vypočítej.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kami95
Datum: 04.11.13 20:42

Pokud jsi tam nenapsala nic vulgárního a sprostého a je to jen přeškrkané tak to bude v pohodě..podle mě k tomu ani nic neřekne, hlavně že je výsledek správně..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.13 20:49
avatar

Dost učitelů nehledí na výsledek, ale na postup. Také jsem pro variantu, že by slečnu mohl učitel vytáhnout, aby mu to spočítala na tabuli.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 04.11.13 20:46

Nerozumím tvé panice, ano, učitelé chtějí jak se k výsledku došlo, nespadne z nebe, že. Počkej, jak to dopadne. Tak to prostě vysvětlíš. Ale postup zřejmě neznáš. Zbytek je bohužel na učiteli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.13 20:48
avatar

Jsou učitelé, kterým stačí výsledek a jiní, kteří kontrolují postup. Pokud Váš učitel patří k těm prvním, nic řešit nebude. Pokud k těm druhým, počítejte se špatnou známkou a možná bude požadovat vysvětlení postupu. Jiný postih bych neočekával.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.11.13 20:50
avatar

Určitě nemá smysl stresovat se tím předem. Co se stalo, stalo se a už to nezměníš. Počkej, až co na to učitel a teprve pak se s tím poper. A hlavně se z toho pouč. Chápu, že zpanikařit může každý, ale pokud jsi opravdu neopisovala, záleží na tom, jak k tomu přistoupí učitel. To Ti tady ale nikdo z nás neřekne.Tak zachovej klid a doufej, že to dopadne lépe, než očekáváš...A dej nám pak vědět, jak to dopadlo... Držím palce!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.11.13 20:55
avatar

klidně tam napiš nečum... vždycky jde o ho...o jenom ve čtvrťáku na střední tam si to bude pamatovat..

Něaká dutka nebo napomenutí nikoho moc nezajíma

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.13 20:57
avatar

Hm, tak jestli jste takto vychovával, nebo budete vychovávat děti, tak se pak nemůžeme divit, že jsou třídy plné drzých vychcánků, co se neumí chovat, a ještě jim stojí za zády arogantní tatínek. Houby dobou, ale výchovou to bude.

doplněno 04.11.13 21:18:

Opravdu jsem se setkala s tím, že nás učitel tasil a chtěl vidět postup, dokonce nám i vysloveně řekl, že samotný výsledek, pokud nebudeme mít vedle výpočet, jak jsme k němu došli, neuzná...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.11.13 21:13
avatar

Tak to zase nevidim ale jestli je tam jen výsledek tak o co jde je tam je... tak maximálně ti to neuzná... :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.13 21:16

Pokud tě učitel neviděl, nemůže ti dát za 5 za opisování (ovšem pokud tomu tvůj výsledek bude odpovídat, tak ano) natož nějaké kázeňské opatření. Musel by tě vidět. Ovšem příklad ti nemusí hodnotit jako správně - není uveden postup, takže určitě byhc neměla nějaké protesty proti opravení.

Pokud to bude rozebírat před třídou, můžeš ho slušně (!) požádat, ať to vyřeší po hodině s tebou. Ty mu slušně vysvětlíš, že příklad jse počítali ve škole a že si výsledek pamatuješ. Z opisování by tě nařknout neměl, nemá pro to důkaz.

Pokud to přece jen udělá, zajdi za třídní účitelkou a řekni ji daný problém. Případné kázeňské opatření uděluje ona.

Ale myslím, že obavy jsou zbytečné!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.13 21:18

Děkuju všem za odpovědi, rozdá nám to zítra, tak Vám napíšu jak to dopadlo. :)

doplněno 06.11.13 20:40:

Hmm, tak nám to zatím nerozdal.. Takže další týden čekání.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.