Jak je to s volitelným jazykem na gymnáziu?

Od: Datum: 03.11.13 13:37 odpovědí: 3 změna: 03.11.13 20:04

Ahoj,

letos jsem v 9. třídě ZŠ a od 8. třídy se učím němčinu (takže to budou dva roky), měli jsme si vybrat mezi němčinou a francouzštinou, jenže já jsem si vybrala špatně, němčina mě vůbec nebaví ani se mi nelíbí, a tak by mě zajímalo, jestli se dá potom na gymnáziu (tam, kam se hlásím se také vybírá mezi němčinou a francouzštinou) zvolit francouzština, i když jsem se už 2 roky učila němčinu a francouzštinu vůbec?

Předem dík.

Mandy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.13 13:43
Druhy jazyk se vetsinou uci od zakladu od zacatku, vadit by to tedy nemelo. Pripadne smeruj svun dotaz primo na danou skolu - na dni otevrenych dveri nebo napis mail.
Ohodnoceno: 2x

Od: iv®
Datum: 03.11.13 14:48
Zdravím. Na synove gymplu si volili druhy jazyk mezi dvema sami žáci. Nakonec zvitezil ten o ktery byl větší zájem. Takže k angličtině mají ještě ruštinu. Záleží asi na dané škole.
doplněno 03.11.13 14:51: A pokud je to gympl vicelety tak bych asi nepredpokladala že se budou treba v prvaku znova zaobirat základy jazyka.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.11.13 20:04

Tazatelka jde z 9. třídy - takže není víceletý.

Pokud je výběr druhého jazyka už na ZŠ nelze potom začínat od nějaké úrovně,. Navíc úroveň se od každé ZŠ liší a proto to ani není možné. V případě větřího zájmu o jazyk je třeba možné udělat skupinu pokročilejších. Navíc víceletý - z 5. nebo 7. třídy - v prvním případě žáci ani druhý jazyk nemají, v ruhém případě mají ho jeden rok 2-3h týdně. Není tedy taková ztráta projít i základy.

Je možné, že budou vyučovat dvuhé cizí jazyky dva - půlka třídy bude mít NJ, druhá FJ. Ale záleží na počtu žáků a možnostech školy.

doplněno 03.11.13 20:04:

Ale pokud si jeden jazyk vybere málo lidí (cca pod 10), tak se prostě učit nebude - škola nemá prostředky (finance) na to učit takto malou skupinu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.