České národní obrození

Od: Datum: 01.11.13 21:48 odpovědí: 2 změna: 02.11.13 10:33

Dobrý den, chtěl jse se zeptat jakto že v knížce Literatura v kostce pro střdní školy je napsáno že Josef Kajetán Tyl a Karel Jaromír Erben patří do III. etapy NO - 1. stále ještě spajatost s NO

, i když mají patřit do 2. Český romantismus - i tak jsme se to učili ve škole že patří do Čes. romant. ( Tak proč to tady píšou? )

A ještě sem se chtěl zeptat jestli někdo nevíte něco k Máchovi - PROČ se jeho milá Lori nepřestěhovala k němu do Litoměřic kde později pracoval ( I když se jí narodil syn , tak se taky nepřestohovala za ním , a on musel furt za nima cestovat do Prahy.)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.13 09:49

Také jsme si to uváděli jako 3. etapa NO., ale ani český romantismus by neměl být špatně.

Pokud si hledáš k maturitě, zeptej se svého učitele - on tě bude zkoušet a ty budeš muset splnit jeho požadavky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 02.11.13 10:33

Byl to velmi rozpoluplný vztah , který měl do romantické zamilovanosti hodně daleko a naprosto neodpovídal máchovskému kultu tak ho známe .Ťěhotná Lori se nastěhovala na rozkaz Máchy k jeho rodičům do domu na dnešním Karlově náměstí. V Litoměřicích, kde pracoval jako pouhý koncipient měl jen jednu místnost a nebylo možné tam bydlet s těhotnou a svobodnou Lori. Osud vše vyřešil 8.11., kdy měli mít v Praze svatbu. Lori přežila Máchu o 50 let a patrně se nejela nikdy ani podívat na jeho hrob v Litoměřicích.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.