Musím citovat každou větu zvlášť?

Od: Datum: 31.10.13 23:12 odpovědí: 4 změna: 01.11.13 00:32

Začala jsem psát bakalářku a nevím si rady s citacemi. Když píšu text a píšu jednu větu z jednoho zdroje, další větu z druhého zroje (i když některá slova změněná) a tak dále a těch zdrojů mám víc i internet , musím za každou větou uvádět citaci toho daného zdroje, nebo stačí, když uvedu všechny zdroje na konci v použité literatuře? Nikde jsem to bohužel nenašla. Děkuji za odpověď :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.13 23:18
avatar

Na konci uvedu seznam zdrojů, očíslovaný ši jinak označený, a příslušnou větu v textu označím číslem toho zdroje (jako horní index).

Podívejte se taky na http://www.citace.com/ , http://is.muni.cz/elportal/es…erialy/pages/citace_opora.pdf a najdete i jiné weby (klíčřové slovo pro google je citace )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 31.10.13 23:20

Jestli tam menis slova, tak to moc citace uz neni, ze? *smich* Jinak jestli se odkazujes v ruznych vetach na ruzne zdroje, tak jako ctenar bych urcite ocenil, kdybych vedel, ve kterem konkretnim zdroji mam tu kterou konkretni myslenku a nazor hledat, misto toho, abych to hledal v peti knihach, protoze v jedne z nich to podle tebe musi byt (i kdyz nakonec zjistim, ze zmenou slov doslo ke zmene vyznamu nazoru).

Tolik muj nazor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 00:32

Evidentně nemáte sebemenší tušení o čem citace vlastně jsou...

Pro tazatele:

Ano, měl byste to tak dělat. Jinak způsoby požadované citace by Vám měla zadat škola, na kterou BP píšete. Mohu Vám uvést příklad,jak jsem postupoval já. Vždy když jsem v práci použil nějaký zdroj, pomocí poznámky pod čarou jsem uvedl citaci dle normy ISO. Word má na to speciální funkci, kdy citace čísluje pomocí horního indexu a ihned Vám nabídne vložení poznámky pod čarou (na konci stránky). Následně v závěru práce byl uveden seznam zdrojů, kde byly citace uvedeny znovu - řazené dle abecedy.

Skvělý generátor na citace (odpovídající normě ISO) umožňující citovat ze všech možných zdrojů je na adrese http://www.citace.com (jak už uvedl kolega přede mnou).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.10.13 23:34

Na intu je toho jak ... (zadej citace v bakalařské) podivoval bych se, kdyby ve škole o tom neinformovali. To už za komuny dávali písemně, no ale to nebyli bakaláři.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.