Posloupnosti - jaká je podstata věci?

Od: Datum: 29.10.13 16:15 odpovědí: 3 změna: 29.10.13 22:10

Zdravím, potřeboval bych poradit s těmito příklady. Máme na matiku učitele, od kterého to moc nepochopím a na nějaké doučování nemám čas. Jsem 3x týdně ve škole do 19 hodin. Našla by se nějaká dobrá duše, tekrá by mi trochu vysvětlila jak to je a proč tomu tak je? Odkazy je zbytečné dávat, protože něco jsem sám našel, ale kdyby mi to někdo dokázal vysvětlit přímo na těchhle příkladech byl bych rád. Trochu vím o co se jedná, ale potřebuju abych měl odpovědi správně, když dosadím za N přirozené číslo, konverguje tak se přibližuje k nějakému číslu, ale to mi přijde skoro u všech. Děkuji za odpovědi.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.13 17:02
avatar

Můžeme to později probrat, ale pro začátek: ke zjištění konvergence nemůžete za n dosadit jedno přirozené číslo (a za N v tomto případě už vůbec nem N zde znamená množinu všech přirozených čísel, pokud to víte a jen jste se přepsal, omlouvám se). Jde o to, co se s členy posloupnosti děje, když n se mění z vzrůstá nade všechny meze (stručnš a malinko nelřesně). V příkladu 1a se polovina (0,5) umocňováním stále zmenšuje a blíží se (konverguje) k nule, ve druhém podpříkladu trojka násobená opakovaně sama sebou se tále zvětšuje a s n jdoucím do nekonečna roste nade věechny meze - diverguje (do nekonešna).

Pokud vám to trochu pomůže, fajn, pokud jsem vám řekl něco, co dávno víte, omllouvám se.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.10.13 20:24

Děkuji, to velké N jsem myslel jen jako zdůraznění, aby si někdo nemyslel, že jsem se upsal. Samozřejmě to platí s malým n. Nakonec se mi podařilo domluvit s jdním spolužákem, tak mi to zítra vysvětlí, nicméně děkuji Vám za snahu a v případě nějakého problému se Vám ozvu! :)

Datum: 29.10.13 22:10
avatar

Já si trochu myslel, jak je to s tím N, (taky jsme se preventivně omlouval), ale zvlášť když v zadání se vyskytuje jak n, tak N, zmínit jem to musel.

A vysvětlení "interaktivní" je lepší než takle korespondenčně, kde jsou reakce pomalejší, myslím, že to svládnetge.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.