Názory na vypravování

Od: Datum: 28.10.13 22:12 odpovědí: 4 změna: 29.10.13 09:07

Ahoj lidi, potřebuju abyste mi sem, prosím, napsali názory na následující příběh:

Bylo horké léto, prázdniny v plném proudu. Sucho už začínalo být nepříjemné.

Charlie jakoby ani jednu z těch věcí necítil. Prázdniny trávil tím, že četl hromady a hromady knih a v sousedství byl považován za podivína. Jemu samotnému na tom ale nezáleželo. Pro něj bylo nejdůležitější vžít se do příběhu a nechat se unášet na křídlech fantazie do jiných krajů a jiných dimenzí. Jenom jedna věc ho mrzela nejvíc: Nedokázal si najít přátele. Dnešek mohl ale všechno změnit. Dnešek mohl změnit jeho. Na oslavu čtyřicetin své matky se už dlouho psychický připravoval. Věděl, že přijedou bratranci a sestřenice stejného věku jako on, které zatím neznal. Jeho část rodina se párkrát nepohodla s tou druhou větší částí rodiny. Teď se ale všichni usmířili a Charlie se mohl konečně s někým seznámit. Možná najde někoho nového.

"Rád tě poznávám,"zazubil se na Charlieho "nový" bratranec Henry. "Já tebe taky. A co vůbec tak rád děláš?" Charlie se dozvěděl, že Henry hraje fotbal a chystá se jít na nějakou vysokou školu. "Já zase rád čtu. Nemám nějak vyhraněný žánry, čtu všechno." Na to Henry odvětil, že jeho sestra Joanne taky ráda čte, hlavně fantasy a její oblíbenou knížkou je Hunger Games.

Charliemu bušilo srdce, kdysi se na internetu dočetl, že je to jeden z příznaků sociální fobie. Zhluboka si nadechl a pomyslel si, že horší už to být nemůže. Když dokázal mluvit s Henrym, zvládne to i s Joanne. Ona naštěstí bylo moc milá a usměvavá, Charlie si pomyslel, že si konečně našel opravdovou kamarádku.

O tři roky později: Charlie se stále přátelil s Joanne, bavili se spolu o knihách o přítelkyních a přítelích. Díky ní taky poznal spoustu nových lidí. Konečně se cítil, že zapadá.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tesma12
Datum: 29.10.13 00:35
Divný... Fakt.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 29.10.13 07:05

Ahoj. Trochu na tom ještě zapracuj. Napiš si osnovu, kde si ujasníš, co vše ve vyprávění chceš mít. Osnovy se drž. Úvod i závěr máš moc krátký, závěr úplně useknutý. Nevidím žádnou pointu. Popisuješ počasí, ale nevíme, kdo je Charlie. Vypravování musí obsahovat úvod, zápletku (děj) a závěr - pointu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.13 08:16

Nevím, na jaké úrovni seš (a zda je to vůbec školní sloh), ale chtělo by to přidat i téma příp. výchozí text. U maturity se to docela dost hodnotí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.13 09:07
avatar

Působí to jako úryvek z delší povídky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.