Gymnázium nebo ne?

Od: Datum: 26.10.13 08:52 odpovědí: 4 změna: 26.10.13 13:49

Dobrý den, myslíte, že bych měla na gymnázium jít, když mám 2 dvojky (matematika, chemie) a 2 trojky (angličtina a český jazyk)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.13 09:07
Podminky by si asi splnila. Ted jeste mas pololetni vysvedceni, ktere je nejdulezitejso. Otazka je, zda jsi studijni tip a chces jit potom na vysokou.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 26.10.13 10:38

Musíš se hlavně rozmyslet co po gymnáziu. Po gymnáziu prostě musíš na vysokou. Jinak nemáš kvalifikaci na nic a jsi míň než vyučení. Znám gymnasisty, kteří skončili jako prodavači za minimální mzdu. Nikam jinam je nevezmou.

Takže pokud jsi si jistá, že chceš a zvládneš vysoko, běž na gymnázium. Jestli ne, tak běž raději na odbornou střední školu a po ní můžeš jít na vysokou také, ale můžeš i pracovat v oboru, který vystuduješ.

doplněno 26.10.13 13:39:

Rozhodně jsem to nemyslel tak, že bych nějak znevažoval učební obory nebo vyučené lidi. Myslel jsem to v poměru dle náročnosti studia. Nejtěžší je gymnázium, lehčí jsou střední odborné školy a jěště o něco lehčí jsou učiliště. Absolvent gymnázia může na trhu práce konkurovat pouze těm co absolvovali jen základní školu. Kdokoliv jiný má proti nim ve svém oboru výhodu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.10.13 11:52

Dobrý den,

nemohu s vámi souhlasit protože z toho co jste napsal/a:Jinak nemáš kvalifikaci na nic a jsi míň než vyučení. vyplývá něco ve smyslu jako že vyučení je méně než střední škola. Hlavně v této době si myslím že pokud mají lidé výuční list a jsou v oboru dobří tak jsou na tom mnohem lépe jak lidé se středoškolským vzděláním. Znám spousty lidí co si po roce nebo dvou letech od maturity šli dělat výuční list protože středoškoláků je moc ale lidí s řemeslem málo. Já sám jsem šel na řemeslo i když jsem mněl nejhorší známku jednu trojku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lentilkao*
Datum: 26.10.13 13:49

Ahoj,

předpokládám, že se ptáš na čtyřleté gymnázium a ne na osmileté? Ber v potaz, že gymnázium je o trochu těžší než střední škola. Tudíž pokud už v devítce máš trojky, na gymnáziu je budeš mít určitě a doufej, že nepřibude nějaká čtyřka (pokud ty trojky byly na hraně s dvojkami a vzešly z nich trojky - tak snad ne, ale pokud jsi měla mezi 3-4 a máš trojku, tak je to k té čtyřce na gymplu víc náchylné). Také je asi dobré, jak už psali ostatní, si ujasnit, jestli chceš studovat vysokou nebo být třeba prodavačkou, učitelkou v matěřské nebo tak, kde se hodí víc ta střední. Většina z nás - lidí ny gymplu (ať už osmiletém nebo čtyř) doteď moc neví, co vlastně chce dělat... :-D Je to výhodné - nemusíš se rozhodovat už teď, ale rozhodnutí odložíš o čtyři/osm let...jen pak musíš doufat, že dojdeš k nějakému prozření a budeš znát alespoň směr, když už ne obor. (V to doufám já :-D )

Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.