Uvolnění z TV

Od: Datum: 25.10.13 21:17 odpovědí: 15 změna: 27.10.13 23:15

Zdravím, nevíte prosím nědko, zda lze požádat o uvolnění z TV z psychických důvodů? mám prostě nějaký psychický blok, který jsem měl i dříve, ale je to čím dál tím horší, naschvál kvůli tomu zapomínám úbor, ten blok mi prostě nedovoluje jít dál.. díky..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 25.10.13 21:25

No a co tak zajít za lékařem, na nějaké stěžování proč by měla škola brát zřetel? Takových by se našlo. A co o tom říká školní řád?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hujer123*
Datum: 25.10.13 21:30

Zkuste se zamyslet, co konkrétně vám ten blok způsobuje. Až to budete vědět, dá se s tám nějak pracovat. Návštěva psychologa by také nebyla od věci. Nebo chcete v dalším životě také před problémy utíkat?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: wamp®
Datum: 25.10.13 21:30
avatar

Samozřejmě,že lze.Má to ale háček,musíš navštívit psychiatra nebo psychologa a ten po tvém důkladném vyšetření může napsat v podstatě zákaz TV.Nález musí zaslat jak tvému lékaři,tak i tvé škole.Ale,stejně pochybuji*nevi*Copak Tě tak hrozného trápí,že nemůžeš cvičit?Cvičení totiž napomáhá prakticky proti všem lehčím psychickým a duševním chorobám

doplněno 25.10.13 21:51:

Ládine,omlouvám se*hi*Již se to nestane*smich*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.10.13 21:36
avatar

Navštiv svého lékaře, ten tě pošle na odborné vyšetření. Na tomto vyšetření závisí další rozhodnutí. Takže to není na požádání, ale na rozhodnutí odborného lékaře.

Wamp - předběhla jsi mě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: daniell*
Datum: 25.10.13 21:56

Zašel bych za tvým lékařem a požádal ho o uvolnění z tělocviku pokud je to fajn lékař určitě ti ho vypíše. Ovšem ne z psychyckým ale fyzických důvodů. Pokud máš pochybnosti s tím jestli by ti tvůj lékař toto vypsal bez pořádného důvodu tak si něco vymysli. něco typu "když cvičím bolí mě noha prostě mi to nedělá dobře raději bych byl uvolněn šlo by to prosím" Na toto by ti už měl vypsat uvolnění.

doplněno 25.10.13 22:18:

tělocvik není střed světa ... Jiný význam má matematika a jiný tělocvik (mnohdy z něj učitelé tělocviku ten střed světa dělají to se potom není čemu divit když čtvrt třidy donese uvolnění od lékaře.)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hujer123*
Datum: 25.10.13 22:11

A až si vypěstuje blok na matematiku, půjde zase za lékařem pro omluvenku, až bude mít blok v zaměstnání, zase půjde za lékařem pro omluvenku? Problém je třeba řešit, dokud je čas, ne jej obcházet.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.10.13 09:11
On telocvik ma svuj vyznam. Vzhled k stylu zivota je to aspon nejaky pohyb.
A pozor na zapominani telocviku - muzete mit problem a nebyt klasifikovat a tim neukoncite rocnik. Tak pozor na to.
Z ceho mate blok? z toho, ze vam to nejde a stydite se pred ostatnimi?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.13 10:07
avatar

Zdravím, schválné zapomínání úboru může vést k tomu, že se učitel naštve a buď tě nechá třeba opakovat ročník, nebo tě třeba postaví před komisionálky, kde budeš muset cvičit před komisí učitelů. Nestává se to často, ale je to možné, jeden takový případ jsem zažila.

Tělocvik opravdu není tak důležitý, jako čeština, ale nelze se mu stále vyhýbat. Psychický blok je z čeho? Z nadváhy? Čím víc se tomu budeš vyhýbat a hledat záminky, tím to bude horší a horší. A nikdo jiný, než ty, to za tebe nevyřeší. Až budeš jednou někde pracovat, zaměstnavatele bude těžko zajímat, že máš zrovna k téhle a téhle práci nějaký blok. Na výšce, pokud budeš mít v osnovách tělocvik, můžeš chybět dvakrát (nebo necvičit), pak opakuješ ročník.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.13 10:38
avatar

Víš, tělocvik je také předmět. Sice čeština či matematika jsou důležitější, ale tělocvik je také potřebný. Velká část dnešních dětí sedí u počítačů, jí u Mc Donalda a má parádní nadváhu. Kam to povede? Proto je dobré si aspoň 2 x týdně zacvičit ve škole. Za mého mládí byl tělocvik jedním z nejoblíbenějších předmětů. Rozhodně jsme raději cvičili, než počítali rovnice či se učili fyzikální zákony. Pokud zapomínáš úmyslně úbor na TV, je to stejné, jako zapomenout třeba kružítko a trojúhelník na geometrii. Učiteli jednou dojde trpělivost a bude zle. Docela by mě zajímalo, proč Tě právě tělocvik tolik stresuje? Proč ne třeba hudebka? Tak si zajdi za dětským psychologem či psychiatrem a uvidí se. Ale zatím se mi opravdu zdá, že jsi jenom špekáček, který nechce cvičit. Pokud Ti odborný lékař napíše něco jiného, teprve pak s tím můžeš něco dělat. Ale věř mi, ten pohyb Ti bude vážně chybět a moc. Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: estar
Datum: 26.10.13 19:48

Zdravím všechny ještě jednou,

rozhodně to nění kvůli tomu, že bych byl obézní, postavu mám dobrou a jsem se sebou spokojený. Blok na matematiku nebo na jiné předměty u mě vážně nehrozí. Jdne o to, že kdykoliv dojde k nějaké hře, jako je Fotbal, Florbal atd, prostě se zablokuji a nemůžu dál. Asi to mám fakt z toho, že se stydím, protože mi to vůbec nejde a všichni na mě potom jenom řvou... Jak říkám, měl jsem to i dříve, ale letos je to nejhorší...

Od: hujer123*
Datum: 26.10.13 23:11

Tobě prostě nejde o to se bloku zbavit - mimochodem je to psychický problém, který se může zhoršovat bez ohledu na tvé tvrzení, že to nehrozí. Tobě jde prostě jen o to, jak se tělocviku vyhnout. Uvědom si, že po devítiletce bude další škola, zase s tělocvikem a zase s omluvenkou. Seber se a něco s tím dělej.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: estar
Datum: 27.10.13 10:35

Až na to že chodím na střední. Vy si myslíte, že jsem se nesnašil se ho zbavit? Proti tělocviku jako takovém nic nemam, ale jkdyž dojte na jakoukoliv hru, prostě dál nemůžu. Vidím, že jsem si zase položil otázku na správné místo, kde si akorát každý myslí, že se snažím TV a že jsem jakkoliv obézní.

Datum: 27.10.13 12:24
avatar

Zmiňuješ opakovaně - "když dojde na hru". Co když děláte něco individuálního, třeba atletiku, prostě něco netýmového? Mimo školu - chodíš si občas zaběhat, s někým blízkým třeba na squash nebo něco do páru?

Tvůj problém není tělocvik, to bude spíše vyústění a projevení problému. Nebude to spíše v sebevědomí a vztazích v kolektivu, pokud tě vykolejí reakce spolužáků? :) Ty už se zablokuješ předemkvůli tomuhle stresu... u nás bylo taky po hrách dusno, často jsem v tom figurovalajá, ale bylo to dočasné a krátkodobé, dodvou přestávek to bylo pryč. ;) Víš, v čem je rozdíl? Tví spolužáci si v tom těláku negativní emoce vybijou a jsou spokojení. Ty je v těláku nasbíráš a trápíš se.

Možnosti jsou dvě. Asertivita nebo vyhecovat se a tuhle barikádu prolomit, napoprvé to bude nejhorší, ale každou další hodinu to bude lepší a lepší. ;) Pokud to sám nezvládneš, nestyď se a navštiv psychologa. Ten rozklíčuje, odkud to pramení a pomůže ti se z toho vymotat. Ušetří ti to v budoucnu spoustu trápení. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: estar
Datum: 27.10.13 23:15

Zdravím, inviduálně si chodím zaběhat a chodím na dlouhé procházky do přírody. Každé ráno také chodím 1km do školy do kopce. Barikádu jsem se snažil prolomit už několikrát, marně. Když jsem to říkal třídnímu, řekl mi úplně stejné co vy, prostě to prolomit. Vidím to asi na návštěvu psychologa. Děkuji vám.

Datum: 27.10.13 16:37
No vidis. A na stredni hrozi postih jeste horsi - od dutky az po nesplneni rocniku. To chcete? Pokud mate blok z tymovych her zkuste ho prolomit, pripadne to reknete uciteli (idealne mimo hodinu) a ten s tim muze neco udelat.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.