Šikana ve škole - fyzická i slovní

Od: Datum: 25.10.13 20:04 odpovědí: 10 změna: 26.10.13 14:28

Ahoj menuju se Đomíno, je mi 15 let, a chtěl bych pořešit šikanu ve škole jelikož máme třídu a z 21 asi 6 lidí sou normální a zbytek tedy 15 Lídí sou defakto svině, a šikanují mé kamarády mi s tím nevíme co dělat protože když by to nikdo řekl tak si na nás počkaj před školou, a dneska sem začil poprvé šikanu jak Psychyckou tak i fyzickou od mích spolužáku házení papírnu a ponižování, řikají mi Vyhonil atd..., asi to je urážka k ménu přijmeni , nevím co v tom vidí.. a tak bych chtěl poprosit o vaše Názory, a nebo rady.
Protože už fakt nevím co mám dělat


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.13 20:07
Obrat se na ucitele ve skole (tridniho nebo nekoho kdo je ji blizky) nebo vychovneho poradce. Musi to resit!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: omino
Datum: 25.10.13 20:16

Ale tsou sice dobré rady ale je to težký , protože on výchovný poradce by to řešil ale zase tak že se to za 2 Týdny opakovat s vyšší tendencí :( a navíc máme skoro Polovinu třidu Ciganů , a ty vytáhnou nůž a klidně nikoho pobodaj oni s tim nemam problem . Nebo si na mě nikde počkaj ...

Datum: 25.10.13 22:12
avatar

Tak už se rozhodni! Chceš-li šikanu řešit, musíš se obrátit na vedení školy (prostřednictvím rodičů, třídního učitele, školního psychologa, ...) Nechceš-li ji řešit, nech si vše líbit, jinou cestu nevidím.

Přestaň hledat důvody, proč to či ono nejde, začni hledat cestu, jak to vyřešit!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.13 20:07
avatar

Tak pokud to fakz nechceš nikomu říct, tak je každá rada těžká. Ale pokud vím, je v každé škole schránka důvěry /nebo měla by být/, tak tam to anonymně napiš. Ale né moc konkrétně ale ani ledabyle ať to neodflinknou. Nebo jestli chceš víc poradit, tak napiš na xizal@seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.13 20:53
avatar

Pokud by to bylo možné i s dojížděním, nechat se přeřadit na jinou školu. Udělá- li to více tedy těch 6 spolužáků, tak se učitelský sbor může sbalit a jít na pracák, ale nejdříve to bude inspekce řešit, proč tak vysoký počet žáků chce změnit školu. Pedagogové jsou vyškolení a mají na to vzdělání, jsou to inteligentní lidi od přírody, aby věděli, jak se děti mají chovat, a též o té šikaně musí vědět, nejsou tak hloupí, zavírají před tím oči. Pokud by jste jim něco řekli, tak se budou divit, protože nebyly žádné náznaky -jo určitě-. Vždycky se z toho dokážou vykroutit. Těžko proti nadpoloviční většině šikanujících spolužáků bojovat. Já bych odešla, nebo se přestěhovala někam k babičce, tetě apod, dokud nenastane nějaká změna. Internát, střední škola apod. Domluvte na to s celou rodinou. Jedná se Váš start do života. A nikdo mi to nevymluví, jsou to strašně důležité roky. Špatný začátek dokáže ovlivnit celý život. Do školy by jste měl chodit s jistotou a důvěrou. jak se tam máte cítit dobře a něco se naučit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.13 21:44
avatar

Obrať se na Třídního, ředitele či výchovného poradce. Pokud je opravdu hodně lidí jaksi tmavši spoluobčané, kteří očividně v tomto (ne ale výjmečném) případě zákonem pohrdají a jejich rodiče stejně tak pak bych asi jakýkoliv boj zdal, nedá se vyhrát asi to bude jen horší. Přestoupil bych na jinou školu, to je asi nejlepší řešení.

doplněno 25.10.13 21:53:

Pokud se jedná o ZŠ škola může problém řešit jenže vě většině případů nijak moc rázně, přivřou lidově řečeno jedno očko protože se toho moc udělat nedá oni si řeknou hlásit na policii to je už moc a vyhodit jej nemohou ti žáci do té školy chodit prostě musí, uděljí jim tedy nějaké výchovné opatření což jen povede s jejich inteligencí ke zvýšené agresivitě.

Pokud se jedná o SŠ tak tam si škola může dovolit hodně a z praxe většinou i velice rázně v případě šikany zakročí, většinou okamžitým nahlášením na policii ČR a podmínečným vyloučením nebo ukončením studia.

Pro příště až tě fyzicky napadnou dojdi domů zajdi k lékaři a řekni "zbyli mě točí se mi hlava je mi trochu špatně, bolí mě ruka" apod. lékař tě musí ošetřit a vypsat ti o ošetřetí také doklad a doklad o tom že jsi byl napaden. V ten moment máš v ruce již nějaký papír a tím se dá dobře bránit a věř že v tu chvily jak máš něco takového se opravdu začnou dít věci. Nikdo již na tím nesmí mávnout rukou a přívřít oko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.13 22:05
avatar

Nemáte ve škole schránku důvěry? Jestli ano, tak bych tam anonymně napsal co se děje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 26.10.13 00:17

To je strašně těžká situace. Buď můžeš utéct na jinou školu nebo se začít bránit sám. Oznámit to nepomůže.

Až tě někdo napadne, braň se! Ikdyž je silnější. A ikdyž tě zbije. Důležité je, že schytá také pár ran od tebe. Tihle parchanti si vybírají lidi co se nebrání. Když ukážeš odvahu tak ti dají pokoj.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lentilkao*
Datum: 26.10.13 13:51

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Obrať se na někoho, kdo s tím může něco dělat. Nebojuj proti tomu sám, ale alespoň částečně se tomu vyhýbej/braň.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: razumi*
Datum: 26.10.13 14:28

Předpokládám, že chodíš do 8 třídy, když ti je 15 let.

No já osobně jsem se stim už taky setkal, že si ze mě někdo dělal srandu a takovýhle, ale moje plus bylo vždycky takový, že jsem si to nenechal líbit a když mě prostě někdo furt pomlouval tak jsem se mu snažil zavařit život úplně namaximum a většinou to vždycky vyšlo a nakonec mě nechal být.

Řeknu to asi takhle, jestli si ten typ, který si to nechá líbit a nikomu to říct nechce tak to je potom tvoje věc, sice bych tady teď mohl říkat něco ve stylu, že si slaboh atd, ale to už zase by byla kyberšikana.

Poradim ti následující, když například je hodina a někdo ti řekne něco co se ti nelíbí tak jednoduše vstaň a prostě mu jednu napal.

Pak sice učitelka bude mít tebe za toho špatnýho, ale ve výsledku to skončí dobře hlavně pro tebe, jelikož ten dotyčnej si pak bude pamatovat, že si to nenecháš líbit a že si klidně schopnej v hodině předevšema vstát a něco pro to udělat, aby si už nedovoloval.

A že by si na tebe a tvoje kamarádi někdo počkal před školou?

To si pamatuju na ty časy, když jsem já chodil na základku a minimálně jednou denně někdo řekl "čekám na tebe před školou ty zmrde" a pak to dopadlo tak, že se jen 2 děcky mlátily a nakonec přišel školník a rozehnal je.

Prostě jestli tomu chceš předejít, aby tě nikdo nešikanoval tak proti tomu musíš udělat hned něco zezačátku, jelikož pak to bude horší a horší.


Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.