Stížnost na chování a jednání se studenty

Od: Datum: 23.10.13 19:18 odpovědí: 27 změna: 24.10.13 16:22

dobrý den,

nevěděl by někdo jak se zachovat v této situaci. Jsem nyní již bývalá studentka vš s poruchou učení diskalkulie, s rozhodnutí děkana vyloučená ze školy, právě proto že jsem nesplnila předmět matematika proti tomuto rozhodnutí se již nedá odvolat, ale já chci podniknout další kroky neboť jednání a chování profesorů a proděkanky ke studentům se specifickými poruchami učení je víc než nevhodné a ponižující.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.13 19:30

Jako DYSkalkulika by mě ve snu nenapadlo hlásit se na VŠ kde matematika je, na VŠ může každý DYS ale ohledy se zde neberou (nevím o nich). Je trochu pozdě se bránit, pokud šlo jen o matematiku zk. v jednom semestru, měla jste to řešit s vyučujícím profesorem, dnes je trochu pozdě.

doplněno 23.10.13 20:12:

Dovolím se zeptat co jste studovala za VŠ, jakou fakultu-obor? A jaké výsledky jste měla v jiných předmětech?

Ohodnoceno: 6x

Od: melisa
Datum: 23.10.13 19:48

no oto sjem rpávě řešila a taky s centrem pro podporu studentů s poruchami učení jde o to, že jsem žádala jen o navýšení časové dotace ke zkoušce ne o nějaké výhody nebo úlevy. Zkoušku jsem udělala na 47 bodů ke splnění je nutno 51 ale neměla sjem dostatek času na další řpíklady

Od: k2
Datum: 23.10.13 20:02

Nejak nechapu, na co si chcete stezovat? Zadosti pedpokladam nebylo vyhoveno, narok na ulevy ci vyhody dle studijniho radu predpokladam nemate (navyseni casu ke zkousce rozhodne vyhoda ci uleva je).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.10.13 20:59

ostravská univerzita v ostravě obor učitelství první stupeň, v ostatních předmětech jedničky a dvojky

Datum: 23.10.13 21:49

"meliso" já vážně nechci být zlá, klidně bych vám mohla mazat med kolem pusy ale učit prvňáky kantorka co je DYS? Dyslektik, dyskalkulik a všechna ta ostatní DYS v žádném případě neznamenají, že jejich "držitel" je hlupák, znám dost lidí co VŠ vystudovali a jsou ve svém oboru špička ale je snad pochopitelné, že učitel co neumí sám pořádně číst, psát a nebo počítat nemůže učit na prvním stupni ZŠ. Učit klidně může ale předmět na který se jeho problémy DYS nevztahují. Chcete-li být učitelka, studujte třeba zeměpis, dějepis, biologii, občanskou nauku ale vyhněte se matematice, fyzice, chemii a všem předmětům kde tu matematiku potřebujete. Můžete mě i nenávidět za moje slova ale píši to co si opravdu myslím, zkuste se sama zamyslet zda jako rodič dáte prvňáka do třídy učiteli který sám má problém s čísly a pokud opravdu máte DYS potvrzenou, tak problém máte, lze ho úspěšně obcházet ale neobejdete ho nikdy. Na vašem místě bych vybrala jinou školu, jinou fakultu, přeji vám hodně úspěchů a hlavně aby se sen učit splil.

doplněno 23.10.13 21:54:
splnil. Hlasuji aby šlo text upravovat i po stém přečtení

Upozornění od sys hejkal 24. 10. 2013 08:44:01
Liduš, už se to tady řešilo. Opravit můžete v doplnění odpovědi.
Přepisováním - opravami původních textů (třeba i vícenásobnými) by vznikal chaos a spory...
Bylo to tak a tak, ne, bylo to jinak...
Takto je to jasné, a opravu v doplnění dokonce pozitivně hodnotíme.
Ohodnoceno: 4x

Datum: 23.10.13 23:40

Souhlasím s Liduš, dokonce se domnívám, že by student s dyskalkulií, či jinou dys- vůbec neměl být přijat na obor učitelství na 1. stupni.

Pro tazatelku: Doložila jste škole vůbec svou poruchu učení?

Datum: 24.10.13 08:07

ano svou dys jsem doložila a psoluprcovala s centere které spolupracuje se školou. Dokud jsem však toto nedoložila chovali se ke mě jako k ostatním, blbec co neumí matiku, až sjem toto doložila chovali se ke mě jako k blbci veřejně. Když někdo ze studentů neudělá zkoušku z matiky fajn má druhý pokus a třetí, když jsem neudělala matiku 1 a to upozornuji na to že amtiku 2 jsem zvládla úspěšně, tak jde taky na druhou zkoušku a už mu pd třídou řeknou, že jste hloupá a když jdete na ělanský termín tak dokonce těsně před ním změní pravidla tak, aby jste to nebyla schopná zvládnout a dokonce jak nikdy nevyhlašovali výsledky jmenovitě před celou třídou tak tentokrát to udělali a u mého jména dokonce s poznámkou k mojí inteligenci.

Datum: 24.10.13 08:01

děkuji vám za váš názor, nejspíš však neznáte rozdíl mezi vysokoškolskou matikou a věcmi které se na vysoké škole v matematice učí a mezi matikou pro první stupeň. Představte si že lidé s dys už dávno učí na školách a to nejen na prvních stupních a třeba jeden takový pedagog učil vaše dítě a vy o tom ani nevíte. Nemám důvod vás za vaše slova nenávidět je to váš názor a jako každý jiný ho respektuji. Osobně bych si nedovolila hlásit se na obor který nemohu zvládnout, pokud jste si povšimla tak jsem zkoužku z matematiku udělala na 47 bodů nutností bylo 51 pro splněni, a kde bych mohla pak jako pedagog ublížit. Jde hlavně o jejich jednání a ponižování studentů, kteří mají poruchy učení , ale nejen těch.

Od: k2
Datum: 24.10.13 09:30

Nechci bejt hnusnej, ale doufam, ze Vase znalosti matematiky jsou lepsi, nez Vas pisemny projev...

Od: ingdezogondolan*
Datum: 24.10.13 14:45

nejspíš však neznáte rozdíl mezi vysokoškolskou matikou a věcmi které se na vysoké škole v matematice učí a mezi matikou pro první stupeň.

Jistě, že ne, kdo by ten rozdíl mohl znát.

Datum: 23.10.13 21:07

ostravská univerzita v ostravě obor učitelství pro první stupeň zápočty splněny ve všech ostatních předmětech zkoušky všechny jedna nebo dvě

Od: ingdezogondolan*
Datum: 24.10.13 14:46

I z češtiny?

Od: rnk*
Datum: 23.10.13 20:01

Bojovat s nimi nemá cenu. Pomstí se jinak a možností mají nepřeberně. Doporučuji přejít na jinou školu, ideálně bez matematiky.

doplněno 24.10.13 10:32:

Holka nešťastná, po přečtení tvých dalších příspěvků ti musím poradit: vykašli se na učitelství! Přijmi svůj hendikep a dělej něco, kde se to neprojeví a nebudeš muset žádat ohledy.

Datum: 23.10.13 20:06

Ale ona už vyloučená je. Právě stížnosti jsou hybnou silou pokroku. Když budeme jen vždy mávat nad vším rukou a držet hubu, tak se nikdy nic nezmění.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 23.10.13 21:00

nechci být zticha a nechci nad tím mávnout rukou možná to pak pomůže i dalším studentům

Datum: 24.10.13 09:09

Ringo, já se na věc podívám z druhé strany. Když budeme nad vším mávat rukou a držet hubu, tak mám takové Melisy budou učit naše děti a vnuky a my budem jen koukat, kam to školství spěje.

Ohodnoceno: 1x

Od: naoko
Datum: 24.10.13 10:04

Co si jako představuješ pod tou změnou? Že si každý blb vyštěká co se mu líbí a co chce, i když na to nemá?

Od: allan
Datum: 23.10.13 20:12

"proti tomuto rozhodnutí se již nedá odvolat" Sama jste si odpověděla. Ale zkusit to samozřejmě můžete, je to Váš boj.

Datum: 23.10.13 20:16

Známý řešil též chování školy s tím, že byl déle nemocný. Spoustu věcí mu neuznali a prostě ho vyhodili, nikdo se s ním nebavil. Vysoudil odškodné za jakousi újmu krásných 50.000,- a ještě rok si na škole pobyl (a pak ho vyhodili stejně).

Nicméně důležité je se nevzdat. Kamarád je právník a třeba s masaryčkou už byl u soudu několikrát. Je to prý ne o tom, kdo má pravdu, ale kdo má silnější nervy a žaludek. A když chce člověk ze školy vyrazit těch 50.000,-, musí žádat o 200.000. Čím víc si člověk drze řekne, tím víc pak dostane.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 24.10.13 08:04

Mám pocit, že kdokoliv vleze do PPP, že možná má nějaký takový problém, tak papír dostane (aspoň v mém okolí). Nevím, jaké učivo je na zkoušce z matematiky na oboru učitelství 1. stupně ZŠ, ale asi to nebude úroveň MatFyzu. A představa, že někdo, kdo neumí počítat, učí děti matematiku, tak jak to pak vypadá - se podívejte kolik lidí propadá u státní maturity, kde nejtěžší věc je spočítat kvadratickou rovnici...

Datum: 24.10.13 10:31

Zvidavajanca, u tohoto příspěvku Vás omlouvá to, že o tom nic nevíte. Také jem studovala 1. stupeň, a máte pravdu, nebylo to na úrovni matfyzu. Bylo to kousek pod ním. Kdo stejně jako já čekal, že děti na prvním stupni se učí sčítat, odčítat, násobit a dělit, případně nějaké ty zlomky, byl škaredě překvapen. Permutace, variance, výroky a další chuťovky, už si ani moc nepamatuji, co bylo potom, protože to bylo nad mé matematické síly. A silně silně pochybuji, že bych to někdy učila osmileté nebo desetileté děti.:)

Spolužáka jsme měli z jakési technické školy, a pouze on a pár vyvolených si vědělo rady. Z 81 studentů nás ve druháku nás 37 skončilo právě na matice, ačkoli byl profesor skvělý a snažil se.

Ohodnoceno: 1x

Od: naoko
Datum: 24.10.13 15:12

Permutace, kombinace , variace byla běžná látka na střední. On je to dneska vrchol na VŠ? Tak to je vrchol.

Datum: 24.10.13 16:21

Jak jsem psala, tím to začalo. Co bylo dále, to si bohužel nepamatuji, s těmito názvy jsem se více nesetkala. A jen tak mezi námi, na pajdák se většinou opět chodí z pajdáku, kde máte jednu hodinu matiky týdně, a nějakými permutacemi apod. se nikdo nezabývá. Když k tomu ještě máte učitele, který učí jen proto, že musí mít hodiny (ředitel), tak je to katastrofa, která Vás na VŠ látku vůbec nepřipraví.

Datum: 24.10.13 09:04

Meliso, nejdříve se přiznám, asi také mám nějakou dyskalkulii. Nepotvrzenou testy, jen nemám ráda čísla a číslice, zaměňuji při rychlém psaní např. 38 a 83. A nepřipadám si při tomhle svém dys úplně hloupá.

Ale po přečtení vašeho dotazu a doplňujících odpovědích soudím, že nemáte problém jen s matematikou. Sice jsem se zde na poradně už nejméně dvakrát přiklonila k názoru, že není třeba upozorňovat tazatele a rádce na pravopisné chyby, ale teď to sama udělám.

Vy chcete učit nejmenší děti. Problémy s matematikou přiznáváte, ale co nápadný počet překlepů typu sjem (jsem), rpávě (právě)... Co vyloženě nezvládnutá interpunkce? Co opakovaný tvar mě ve 3. pádě? Atd.

Nesvádějte to prosím na rychlost psaní, na nějaký spěch. Učitel prvňáčků musí jednak umět, jednak být rozvážný, trpělivý. Vám evidentně jedno z toho chybí. I já se kloním k názoru, že bude pro školství přínosem, když se mezi pedagogy nedostanete. A nejen z důvodu nezvládnuté matematiky.

A ještě argumentujete, že jste dosáhla 47 bodů a hranice byla 51. I když jsme na tom s čísly obě blbě :(, tak 4 je celkem dost, ne?

Ptáte se, jak se zachovat. Radím nesoudit se, uvědomit si, co umím a co ne, a zkusit jiný obor.

Ohodnoceno: 3x

Od: radil*
Datum: 24.10.13 09:13

Osobně se kloním k názoru, že kdo nezvládne matematiku na peďáku, nemůže ji učit na prvním ani jiném stupni. A argument, že vysokoškolská matematika je mnohem složitější, než matika prvního stupně mi přijde dětinský a nevyzrálý. To by pak mohl učit na prvním stupni kdokoli, kdo zvládl celý první stupeň s jedničkama a začíná se učit na druhém. To je trošku mimo, že? Ale je to stejné, jako situace ve tvém argumentu.

Jen podotýkám, že ohleduplnost vůči všem DIS je podle mě na základní škole nutností, na střední škole či učilišti otázkou, ale na vysoké ji dost dobře nechápu. Buď to učení zvládáš jako všichni ostatní, nebo ne. Pokud ne, nemáš právo nosit vysokoškolský diplom. Jak by k tomu přišli ti ostatní, co to udělali bez jakýchkoli ohledů? Slepý taky nemůže řídit tramvaj jen proto, že je nám ho líto a jsme ohleduplní. Přitom on za to nemůže a naopak, vše mu jeho slepota ještě stěžuje, ale prostě i v ohleduplnosti musí být nějaké meze. Jak pozná nový zaměstnavatel, že jsi zjískala vysokoškolský diplom za dvojnásobek času než obyčejní studenti a tím pádem je velká pravděpodobnost, že i v práci ti bude všechno trvat dvakrát déle? V práci už nikdo ohledy nebere a na VŠ už by měli chodit dospělí a rozumní lidé. Což mi u někoho, kdo se chce dohadovat kvůli třem bodům, kterých prostě nedosáhl jaksi mimo.

Datum: 24.10.13 15:21

Nic ve zlém - ale nějak nechápu, jak je možné, že jste vůbec udělala přijímačky. Pokud tomu správně nerozumím, a dotkla jsem se Vás - omlouvám se - ale nechápu, proč chcete učit zrovna matematiku - a s češtinou máte také potíže. Nechcete se zaměřit spíše na nějaký umělecký obor-? například.

Datum: 24.10.13 16:22

Na přijímaci zkoušky jsem se dlouhodobě připravovala. Nedotkal jste se mě každý má svůj názor a já i ten Váš respektuji. Bohužel někteří lidé zde dokáží svůj názor vyjádřit pouze urážkama a to svědčí o jejich úrovni.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.