Jakou střední školu?

Od: Datum: 21.10.13 21:49 odpovědí: 6 změna: 22.10.13 15:55

Dobrý den chtěl bych si už vybrat jakou střední školu (nechci gympl)

Chtěl bych pracovat v kanceláří pomůcky PC, po příp podobná elektronika (ale ne s manuálníma nástrojama prostě ne vzručnost) a dobré uplatnění na trhu práce :)

Exsistuje nějaká škola (nebo obor) který by mi vyhovovala? v pozdější práci? Prosím :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.13 21:59

"Chtěl bych pracovat v kanceláří pomůcky PC" mlžeš to specifikovat, co konkrétně chceš dělat? A neříkej pracovat s počítaček - to můžeš spát dokumenty ve wordu nebo programovat. A obojí je rozdílné! A jsou rozdílné požadavky.

Práce v kanceláři je až až od sektetářek/osobních asistentů až po vrcholné manažery. Opět závisí na oboru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moelen
Datum: 21.10.13 22:07

Já to myslel jakože prostě nějaký obor ( třeba přez ten MS offce ,ale může toho bejt víc přez PC umím ,ale IT je zas hodně :/ )a v kanceláři :) Třeba máloí lidí je ve strojírenství ,ale tam se zas pracuje rukama a to já nechci :)

Od: lunixis
Datum: 21.10.13 22:37
A co technolog, konstruktér ty taky makaj na pc a jsou z oboru strojírenství
Od: host*
Datum: 22.10.13 08:54

Střední odborná učiliště mají obory s výučním listem, nebo i s maturitou, které mají odborný výcvik. Žáci (dříve učňové) a absolventi umějí pracovat i rukama.

Střední odborné školy mají obory zakončené maturitní zkouškou, jakousitakousi praxi mají tři hodiny týdně a jsou to spíš laboratorní práce nebo nějaké krátké seznámení s oborem ale v prostorách školy, zcela odtrženě od praxe, na konci školního roku nějakou snad několikatýdenní praxi v nějaké firmě a manuální dovednosti a praktickou činnost ve skutečné firmě se tak těžko naučí. Ještě osekanější jsou tak zvaná technická lycea, kde jsou předměty jako na střední odborné škole, ale okleštěné o ty odborné předměty.

Poradce pro volbu povolání na škole by měl mít brožurku se seznamem středních škol, kde jsou stručné popisy, ale lepší je podívat se na internet na seznam středních škol i s odkazy na jejich webové stránky. V Praze bývá v listopadu v Paláci Kultury na Vyšehradě předváděcí výstava pražských středních škol Schola Pragensis, kde se dají získat první náznakové informace, lepší je pak si dojít na vybrané školy na dny otevřených dveří a dívat se kritickým okem na vše, třeba i na to, jak jsou školy vybavené, v jakém stavu je vybavení, čistota na záchodcích, jakou mají školní jídelnu a pokud na dni otevřených dveří jsou žáci, zeptat se jich, na jejich zážitky a zkušenosti.

Ve velkých městech je větší výběr, ale i v malých městech jsou vynikající školy s vazbou na praxi a možné uplatnění. Namátkou Pardubice, Trutnov, Hronov, Brno, Sezimovo Ústí, Žďár nad Sázavou, atd., atd. atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 22.10.13 10:46

Jakákoli práce v kanceláři obnáší hodně písemného styku s kýmkoli. Obávám se, že se svým pravopisem a stylizací se v kanceláři neužívíš.

Každopádně jak už píší ostatní - práce v kanceláři je asi stejný pojem, jako by se někdo zeptal, chci se živit rukama, poraďte na jaké učiliště jít.

Prostě můžeš být od recepční, jak se dnes šikovně říká vrátným, přes technologa, konstruktéra, nákupčího, obchoďáka, až po manažera, generálního nebo předsedu představenstva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.13 15:55

Znalost práce na PC a MS Office je požadavek ve většině zaměstnání. I nějaký skladník občas musí něco na PC udělat.

Znalost PC na úrovni MS Office není tedy nic převratného.

Je tedy si třeba rozmyslet, v jakém oboru chcete dělat - humanitní/ekonomický/technický.

Na obory se můžeš podívat třeba na atlasskolstvi.cz nebo stredniskoly.cz. Pokud nevíš co dělat nebo požadavky na jednotlivé zaměstnání, zkus nějaký pracovní portál třeba jobs.cz (doporučuji hledat pozice pro absoluventy, u vyšších nehraje vzdělání primárně roli, ale jde spíše o praxi, zkušenosti a schopnosti)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.