Co si představit pod pojmem technické myšlení

Od: Datum: 21.10.13 20:02 odpovědí: 7 změna: 22.10.13 07:02
Dobrý den co si mám představit pod pojmem technické myšlení a jak si tuto dovednost mohu zlepšit?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.13 20:09
avatar
rekl bych ze to je prvni polozit asfalt a pak ho rozkopat kvuly kanalizaci pote asfalt spravyt a rozkopat kvuly telefonnim kabelum jako zlepseni snad jen pouzivat mozek
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.13 22:05
avatar

technické myšlení znamená myslet technicky. Racionálně a bez emocí umět vzít problém za správný konec, rozdělit ho na malé kousky a systematickým postupem ho krok za krokem řešit.

Návod jak myslet technicky nikde nevyčtete, ani nenapapouškujete. Někdo se technickému myšlení naučí snáz, někdo hůř a někdo nikdy.

Jestli se opravdu chcete naučit myslet technicky, pak se učte programovat. V této části techniky potřebujete technické myšlení vyhnané do extrému.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: lunixis
Datum: 21.10.13 22:35
Dobrý den a třeba na škole obor strojírenství? :) tam by mne to naučili? budu to potřebovat k práci technolog,konstrukter :)
Od: ben®
Datum: 21.10.13 22:45
avatar

Dobrý den, ta škola se pokusí Vás to naučit. Záleží na tom, jak se Vaše tělo tomu bude bránit nebo ne. Baví Vás např. geometrie a vidíte tělesa nebo jen čáry? Když se podíváte na tech. výkres, tak z toho něco pochopíte? Máte představu, jak fungují stroje a zařízení? Zkuste si i test prostorové představivosti viz odkaz. Zdravím!

http://www.muni.cz/tsp/prostorove

doplněno 21.10.13 23:23:

Musím se přiznat, že jsem ten test nezkoušel - raději . Ale, pohyboval jsem se řadu let ve strojírenství a např. čtení výkresové dokumentace nebo výrobního postupu jsem zvládal. Pokud Vás něco nenaučí škola, tak praxe určitě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lunixis
Datum: 21.10.13 23:18
Zkusil sem ten test a úplně všechno sem správně neměl no ...pokud jste tento test zkoušel měl jste to brz chyby nebo se tam u nějakýho příkladů chyba stát může? :)
Datum: 22.10.13 07:02

Hele zkoušela jsem TSP jako přijímačky na vysokou, měla jsem necelou polovinu bodů - což odpovídalo prercentili 80-90, tj. byla jsem lepší než 80-90% lidí. Nikdo nedokáže vyřešit všechno, vzlášš v časovém limitu.

Neděste se toho tolik. Jsou tam prostě úlohy, co vám zadáním třeba nesednou. Tdď předpokládám, že v tomto smětru nemáte nějaké vzdělání, možná něco z geometrie na ZŠ. Časem až se budete pohybovat mezi výkresy a dalšími nákrasy, tak zjistíte jak to řešit.

Takže váš výsledek není vůbec špatný!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lunixis
Datum: 21.10.13 23:48
Já měl 5 špatně z těch 19 :) ale jak jste psal po tech praxich se to zlepší doufám :D

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.