Jak zpracovat maturitní otázky do angličtiny?

Od: Datum: 20.10.13 10:10 odpovědí: 4 změna: 21.10.13 14:55

Zdravím,

letos maturuju, a už je nejvyšší čas začít zpracovávat maturitní otázky, máme jich 30. Se všemi předměty jsem si poradila, ale z angličtinou nevím. Máme 30 témat o kterých máme 15 minut povídat. Samostatně, bez zásahu učitele, i když ten se může an něco zeptat.

Vůbec nevím, jak to zpracovat. Napsat si celý text asi nebude to pravé. Občas ani nevím o čem v tématu mluvit, je příliš obecné nebo pro mě "nic neříkající". Faktem je to, že se nedokážu naučit souvislý text na zpaměti, což navíc ani nechci.

Můžete mi poradit, jak jste se připravovali třeba vy na zkoušku z cizího jazyka?

Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dobrman*
Datum: 20.10.13 12:27

Já jsem se připravovala tak, že jsem si k jednotlivým otázkám napsala body, o kterých budu mluvit, např. město, kde jsem se narodila-tak jsem si napsala třeba:historie, obyvatelé, památky, kultura, školství apod. a sepsala jsem si to do celku

Možná upřesni otázky, kde opravdu tápeš, poradíme konkrétněji

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.10.13 13:29

Důležité je udělat si osnovu a snažit se, aby si byla u různých otázek podobná. My měli AJ třeba otázky na UK, USA, na Austrálii, Kanadu... takové zeměpisné je dobré sjednotit třeba do této podoby: poloha (kontinent, hraniční státy) a základní údaje o obyvatelstvu, hlavní město. Pak něco ryze geografického (podbody - nejznámější hory/vodstvo...). Pak průmysl, hospodářství. No a nakonec třeba největší města, turisticky zajímavá místa - a od toho se dá sklouznout ke svému názoru. Třeba říct: já bych tam jet (ne)chtěl, rád bych tam viděl to a to. :) Takhle se těch 15 minut dá zaplnitaž nad hlavu.

No a při učení je dobré si třeba text sepsat, abychom měli ponětí o užitečné slovní zásobě a frázích. Ale naučit se ho nazpaměť, spíš se zaměřit na ty návaznosti - je dobré si pak podobnou osnovu jako doma vypsat i na potítku. :)

Držím palce!

Od: abcd*
Datum: 21.10.13 14:52

Jak na státy to vím, ale spíš na ty "obenější témata" jako Enviroment, Health, Culture apod.

Datum: 21.10.13 14:55

Doporucuji si to rozdelit v tride tak, ze kazdy vypracuje nejakou tu otazku pro kolektiv. Ucit se to nazpamet neni z hlediska ANJ. k nicemu. Jestli dokazete pluvit bez problemu, jen nastudujete fakta k dane otazce a potom muzete mluvit treba 30 min bez problemu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.