Problém s učením do němčiny

Od: Datum: 17.10.13 17:19 odpovědí: 4 změna: 17.10.13 20:12

Dobrý den,

Chodím do 9. třídy a trápím se v němčině, protoby jsem se vás požádal o pomoc.

Od 7. třídy, kdy mám němčinu tak na ni kašlu, protože jsem dostal špatnou učitelku, která nám zadá práci a celou hodinu se dívá z okna nebo si hraje na mobilu. Tak se dostávám do čím dál většího skluzu, dostávám pro mě špatné známky (3) a jelikož chci jít na gymnázium, tak by jsem potřeboval dvojku na vysvědčeni, ale toho je těžké docílit, kdyby jsem měl na vysvědčení. Dnes to vyústilo v to, že jsem dostal 5 za tahák(opravdu to nemohu pochopit, tak jsem si napsal tahák na gramatiku), a proto se vás žádám o nějakou radu, byl by jsem rád, kdybyste mi mohli doporučit nějakou webovou stránku nebo knížku zaměřenou na Německý jazyk, popř. porait jak se zlepšit.

Za případnou ochotu vám děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.13 17:28

K nám na ZŠ přišla nová učitelka a rozdávala kolem sebe pětky jedna radost, napište si slovíčka, druhý den, kdo je nemá napsané, tak za 5, psali jste si je, tak je umíte, samozřejmě, všichni za 5, takhle cca týden v kuse, pak už měl slovíčka napsané a naučené každý. Základem v jakémkoliv jazyce jsou právě slovíčka, větu z nich postavíš vždycky, i když třeba tobě nebude moc dávat smysl, cizinec jí pochopí (samozřejmě, pokud bude chtít). Základem je naučit se slovíčka a potom jejich různé skloňování, časování apod. Dobré je mít také kvalitní slovník. Zkus se podívat po různých war forech, kde jsou ke stažení různá CD s anglickými, takže určitě i německými slovíčky, texty k překladu apodobně. Dobré by bylo také zkusit nějaký výměnný kurz, já na střední škole byl 3x na 2 týdny v Německu (1x na studijním pobytu a 2x na letní prázdniny) na té samé škole. Vyjma nás tam byli taky poláci, lotyši, litevci a maďaři.Bylo to fakt super a docela jsem se divil, že jsme se i pře jazykové bariéry mezi sebou všichni domluvili. Pokud ani takovou možnost nemáš, tak přinejmenším jezdit na nákupy do Německa. Prostě pokud už znáš slovíčka, musíš mluvit, to je dalším základem, jedině tak se to dá naučit. Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.10.13 18:11
avatar

Dávám odkaz na dobré stránky: http://www.mangrove.cz/german/grammar/index.ix1

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 18:16

Začít musíš u sebe - ty se to chceš naučit (motivací ti může být přijetí na gymnázium a následné studium vysněného oboru). Nehleď na to, kdo tě učí.

Podívej se na gramatiku a slovíčka do učebnice. Slovíčka se prostě musíš naučit a není na nic více méně, co chápat. Akorát třeba mají některá stejný význam v češtině, ale v němčině se používají se pro označení různých věcí.

Dále je třeba se naučit gramatiku. Tam už můžeš mít problém. Nejjednodušší je dojít za vyučujícím a zeptat se ho, že tomu nerozumíš a požádat ho o vysvětlení. Musí to udělat! Když ne teď, zeptej se ho, kdy můžeš přijít /ráno před vyučováním, po vyučování/. Odmítne tě snad jen v případě, kdy se celou hodinu hraješ na mobilu a nevěnuješ se předmětu. Ovšem taky musíš říct "nechápu toto", ale ne "nechápu všechno". Pokud ti tvoje učitelka nevyhovoje můžeš zkusit jinou, která na škole němčinu učí.

Dál si můžeš zajistit (nebo spíš rodiče ti zajistí) doučování. Ovšem každé lekce něco stojí, ale pokud to bude mít smysl vyplatí se to, ale musíš mít k tomu pozitivní přístup.

Dál máš možnost kurzu v jazykové škole, taky to není nejlevnější, ale může to vyjít o něco levněji než soukromé doučování. Nevýhodou je, že se nemusí brát přesně to samé.

Bohužel neznám žádný dobrý web jako je helpforenglish.cz na angličtinu pro němčinu :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 20:12
avatar

Nevymlouvej se na učitelku. Zadání práce jistě předcházel výklad, procvičování, ... Postav se k tomu čelem: Němčinu ses neučil, protože se ti nechtělo, nelíbila se ti, ...

Jak se zlepšit v němčině (platí i pro další cizí jazyky)? Zkvalitnit češtinu - a to nejen pravopis.

Je potřeba znát slovní druhy, vědět, které slovní druhy jsou ohebné (které se skloňují, stupňují nebo časují), znát základní větnou stavbu, chápat rozdíl mezi podmětem a předmětem (podmětem se řídí přísudek), přívlastek se řídí podstatným jménem, ...

Až budeš zvládat češtinu, půjde každý cizí jazyk mnohem snáze.

A nevěř tomu, že by ses domluvil pouhými slovíčky, ta jsou jen odrazovým můstkem - podobně jako v češtině vyjmenovaná slova nebo v matematice násobilka. Chceš-li z němčiny slušnou známku (mimochodem trojka znamená "dobře"), se slovíčky nevystačíš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.