Důtka ředitele školy - odvolání?

Od: Datum: 16.10.13 20:07 odpovědí: 5 změna: 17.10.13 07:34

Ahoj, chci se zeptat, jestli jde dát odvolání na ředitelskou důtku. Důtku jsme dostali celá třída jen z důvodu, že to chtěl učitel a přitom za to, co se stalo, mohli jen tři lidi. Za každou radu děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 16.10.13 20:31

Pravidla pro udělování důtky ředitele školy jsou určitě uvedeny ve školním (klasifikačním řádu). Pokud máte o oprávněnosti udělení ředitelské důtky pochybnosti, obraťte se přímo na ředitele školy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.13 21:13

Ono taky záleží, co se stalo. A pokud se učitel zeptal na jméno a nikdo se nepřiznal, tak je to kolektivní trest no. Ovšem ředitel by neměl rozdávat důtky jak se mu zachce, protože si někdo řekl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 01:03
avatar

Můžete se zkusit obrátit na zřizovatele, ale moc šancí tomu nedávám. Ředitelé škol zpravidla nedávají ředitelské důtky "jen z důvodu, že to chtěl učitel". Podle mne měl ředitel podle mne měl pro ředitelskou důtku vážnější důvod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 17.10.13 07:32

To, ze jste cela trida dostala reditelskou dutku, tomu vubec neverim.

Reditelska dutka je docela velka zalezitost. Typicky nasleduje po napomenuti tridniho ucitele a dutce tridniho ucitele, pokud to neni rovnou velky prusvih.

Vsechno to dostanes domu pisemne. Je to jen krok od dvojky z chovani, takze se to bere dost vazne a neudeluje se to jen tak. Reditel(ka) s tim ma urcitou praci a z nudy ty dutky urcite neudeluje.

Uz si nevzpominam, jestli se musi do reditelny osobne na koberecek pri udeleni dutky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 07:34
avatar

Když oni bývají často učitelé pohodlní, nechce se jim vyšetřovat, kdo to udělal a tak raději potrestají celou třídu. Myslím si ale, že ředitelská důtka je natolik závažná věc, aby byli potrestáni skutečně jen viníci. Proto byste se měli jako třída odvolat. Ne viníky napráskat, ať si pan učitel i pan ředitel trochu polámou hlavu, jako major Zeman, ale ať případ znovu otevřou, viníky usvědčí a důtku ať dostanou oni.

Pokud máte totiž ve třídě nějaké dárečky, kteří páchají lumpárny na ředitelskou důtku a pak se nedovedou přiznat, mohla by také celá třída kvůli nim mít důtku třeba 5 x do roka.

A nebo si ty 3 vezměte někam do zákoutí, kam oko učitele nedohlédne a jako celá třída jim pořádně "domluvte", ať se koukají přiznat. Pokud to neudělají, vezměte je někam za roh znovu. Nechci tady navádět k agresivitě, ale pokud je někdo lump a pyká za něj celá třída, jiná možnost tady asi nebude. Jaga.

doplněno 17.10.13 07:36:

Že vy jste ukradli panu kouzelníkovi spojené kruhy? smích

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.