Příklady, sůl, koncentrace kat. a aniontů

Od: Datum: 12.10.13 12:26 odpovědí: 1 změna: 13.10.13 17:22
avatar

Zdravím,

mám problém, mám zadanou sůl síran sodný (Na2SO4), mám napsáno, že koncentrace soli je 10 mmol/l, mám určit koncentraci kationtu a koncentraci aniontu. Ve výsledcích je, že koncentrace kationtu je 20 mmol/l a aniontu 10 mmol/l. To se na tu sůl jako podívám, to nalevo (Na2) bude kation, tj. 20 mmol/l. protože mám spodní index dva a vpravo bude aniont (SO4), protože je tam síran jen jeden, tak 10 mmol/l?

Podle této mé teorie jdou určit i ostatní uvedené soli, a to dusičnan hořečnatý, koncentrace kationtu 10 mmol/l (hočík), aniontu 20 mmol/l (dusičnan). Dále chlorid hlinitý. Kationty (hliník) koncentrace 10 mmol/l, anionty (chlor) 30 mmol/l). Je to správná úvaha?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.13 17:22

Ano, uvažuješ dobře. Dolní index u značky prvku nebo skupiny v závorce udává počet těchto atomů nebo skupin v molekule a jejich látkové množství je tedy násobkem látkového množství sloučeniny. Pokud bys to potřebovala podrobněji, dám ti odkaz na vysvětlení.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.