Gymnázium s humanitním zaměřením

Od: Datum: 11.10.13 20:20 odpovědí: 1 změna: 11.10.13 21:34

Ahoj,

potřeboval bych pomoct s výběrem SŠ.Rozhodl jsem se pro humanitní gymnázium.Ale nevím na jaké.Jsem z Brna takže by mě to vyhovovalo někde z Jihomoravského kraje ale může být i jinde.Našel jsem v Brně biskupské gymnázium s humanitním zaměřením ale zajímalo by mě jestli ještě nevíte o nějakém jiném.Prosím nechi soukromé školy.

Děkuji za pomoc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.13 21:34

Seš z Brna, zůstaň v Brně - můžeš bydlet doma, u rodičů a nebudeš tak muset buď každý den naleko dojíždět nebo byslet na internátu a jezdit domů jen na víkendy. Věř nebo ne, dojíždění a život v cizím městě není nejlevnější.

Nemusíš se nutně dívat na humanitní zaměření, často i všeobecné obory mají srovnatelné hodinové dotace daných předmětů a možnost volitelných předmětů (jsou povinné, takže si stejně nějaký musíš vybrat - to aby sis nemysel, že to bude nějaký "kroužek"), které budou profilovat tvoje zaměření. Někteří si zvolí matematiku a fyziku (technici), jiní chemii a biologii (ti, co chtějí na medicínu), jiné dějepis a společenské vědy.

Školy najdeš třeba na webu atlasskolstvi.cz a na webu jednotlivých škol pak bude učební plán, kde je napsaná hodinová dotace jednotlivých přemětů a seznam povinně volitelných předmětů, které škola nabízí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.