Jak označit obálku?

Od: Datum: 11.10.13 15:16 odpovědí: 9 změna: 11.10.13 17:40

Dobrý den,

Potřebuji odeslat doporučený dopis do školy, kromě adresy je na stránkách školy uvedeno (v závorce) jakési "označení obálky". Kam mám to označení na tu obálku napsat? Je nezbytně nutné ho tam psát? Nebo mi to označí na poště?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dobrman*
Datum: 11.10.13 15:23
O jaké označení se jedná?
Já ho píšu do levého rohu přední strany obálky
Ohodnoceno: 0x

Od: lempl0
Datum: 11.10.13 15:43

Levého horního nebo dolního?

A abychom předešli nedorozumění, co je přední strana obálky? Ta, na kterou se píše adresa nebo ta, kde se běžná obálka otevírá?

Datum: 11.10.13 15:26

Jaké označení chtějí přesně? Možná, že se jedná o konkrétní místo nebo člověka, kam má dopis být doručen, bez bloudění po celém baráku.

Od: lempl0
Datum: 11.10.13 15:41

Je to označení obsahu toho dopisu (není to tedy upřesnění místa). Vpravo dole vyplním adresu příjemce, vlevo nahoru svojí. Kam tedy s tím označením?

Od: naoko
Datum: 11.10.13 15:27

Jestli se jedná o nějakou soutěž tak název té soutěže napiš třeba šikmo přes levý horní nebo dolní roh. Prostě někam mimo adresu.

Od: k2
Datum: 11.10.13 15:43

Jako ze soutezi treba o maturitni vysvedceni?

Od: naoko
Datum: 11.10.13 16:14

Školy pořádají různé soutěže, zvláště ty umělecké. Což ty patrně vůbec netušíš. Protože tazatel neuvádí o jaké označení obálky jde, mě napadlo toto. Stačí...?

Datum: 11.10.13 16:59

Napadají mě jen výběrová řízení, kde se obálky otevírají v určitou hodinu před komisí. To je případ, kdy musí být na obálce výrazně napsáno, o co jde.

Všechno ostatní pošta doručí na určitou adresu, případně nechá na poště ve schránce k osobnímu vyzvednutí pracovníkem školy. U doporučených zásilek dává do schránky lístek a pak proti podpisu a razítku vydá obálku.

Vy sám víte, jaké sdělení nebo žádost váš dopis obsahuje. Zvažte, jestli je vhodné, aby dopis otevřela sekretářka, nebo si přejete, aby se dostal k někomu konkrétnímu. V tomto druhém případě je potřeba napsat na obálku nejprve jméno ředitele či učitele a až pak název školy, ulici...

Pokud se jedná o soutěž, rozhodně to slovo soutěž na obálce ničemu neuškodí, ale uvědomte si, že ne každý má počítač. Adresu školy si zjišťuje jinak a o slovech "označení obálky" se nemusí nijak dozvědět.

Od: dobrman*
Datum: 11.10.13 17:40
Já tedy píšu označení do levého spodního rohu, přední stranou myslím tu, kam se píše adresa

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.