Účetnictví- metoda FIFO

Od: Datum: 05.10.13 19:45 odpovědí: 5 změna: 22.04.15 17:26

Dobrý den, potřeboval bych nějak vysvětlit metodu FIFO, při výdeji zásob? Budu rád, za všechny rady. Metoda váženého aritmetického průměru mi je jasná.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hans007
Datum: 05.10.13 19:50

Příklad: Podnikatel nakoupil v daném měsíci 3 zásilky (stejného) materiálu.

1.dodávka= 50 kg za 30,- za Kg

2. dodávka- 230 kg za 32,- za Kg.

3. dodávka = 120 kg za 35,- za Kg.

V dalším měsíci byl materiál vydán do spotřeby:

1. výdej= 150 kg

2. výdej= 200 kg.

úkol: Zjistěte ocenění výdejů metodou FIFO.

Od: standa6
Datum: 05.10.13 20:29

fifo znamena "First In / First Out" tzn. to co se naskladnilo nejdrive se musi vyskladnit jako prvni. tzn. nejdriv se vyskladni 50 kg, potom 230 kg a potom 70 kg a vzdy se vypocita prumer, tzn. 1. vydej 150 kg jako 50 kg z prvni dodavky a 100 kg z druhe dodavky a 2. vydej se spocita jako 130 z druhe dodavky a 70 kg z tretidodavky.

jeste se to da predstavi tak, ze to je sklad (tunel) kde z jedne strany se navazi a z druhe odebira, tzn. vlastne se vzdy odebira to nejstarsi.

jeste je metoda LiFO, kde to je jako sklad, ktery se da predstavit jako mistnost s jednema dverma, kde to co se naskladni naposledy se vyskladni jako prvni (musi) protoze proste k zasobam starym se pres nove nedostanate (last in first out)

Staci to takto?

Ohodnoceno: 0x

Od: hans00y
Datum: 05.10.13 22:52

Děkuji za odpověď, jediné co mi není jasné je to jak jste zjistil těch 130.

Od: luke237
Datum: 05.10.13 23:02
Druha dodavka bylo 230kg, ale v prvnim vydeji uz se z ni ale 100kg vydalo, takze v ni zbyva uz jen tech 130kg.

Od: honzakvapil
Datum: 22.04.15 17:26

Dobrý den, nechci zakládat nové téma tak se zeptám tady.

Chápu, že při výdeji beru postupně z předchozích dodávek. Ale zajímá mě jestli množství odebírám z "příjmu" nebo ze "zásoby". Pravděpodobně to ale bude vždy z předchozího příjmu že?

Snad můj dotaz pochopíte.

Děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.