Učebnice Elektrotechniky a mechaniky

Od: Datum: 05.10.13 17:27 odpovědí: 2 změna: 06.10.13 11:08

Ahoj prosím mohli by jste mi doporučit nějakou učebnici Elektrotechniky a Mechaniky se kterou jste byli spokojeni...? Jsme na střední škole.

Raski


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.13 10:55
avatar

Elektrotechnika znamená asi 10 oddílů,ke kterým existuje různě složitá literatura.O mechanice musí těch oddílů být daleko více.Takže myslet si,že z obou oborů seženeš jednu učebnici,je naivní.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 06.10.13 11:08

Elektrotechnika je velice široký obor, namátkou: základy elektrotechniky, základy elektroinstalačních prací, pohony, světelné zdroje, výroba a distribuce elektrické energie, trakce, elektronika, elektroakustika, mikroelektronika, atd., atd., atd. A k tomu technické kreslení v elektrotechnice, odborné názvosloví v českém a cizích jazycích, atd.

Mechanika je také velice široká, počínaje jednoduchými strojními součástmi, sestavami, technickým kreslením, technologií, přes tabulky, normy, materiál, převody, až po reální jednoduchá zařízení pro praxi až po složitá zařízení. Hlavně to chce velkou přestavivost a pídit se po tom, jak jsou věci vyrobené. Od obyčejné dvouramenné váhy, přes kolečka v hodinách, tiskárnu k PC, brzdy a přehazovačku u bicyklu, atd, atd. Různé převody - výborné jsou stavebnice L..., M..., atd.

Učebnice pro obor s podivným převzatým názvem Mechatronika vyšla v roce 2006, Maixner, L., Mechatronika (učebnice), Brno 2006, Computer Press. Najdete i další a lepší učebnice, specializované na elektrotechniku a její základy i na mechaniku a její základy. Pokud najdete, můžete je sem přidat i pro další zájemce o toto téma

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.