Graf v calcu, problém se zaznačením hodnoty

Od: Datum: 05.10.13 09:08 odpovědí: 9 změna: 06.10.13 13:23

Zdravím, podívejte se prosím na fotku, potřebovala bych do grafu v calcu vložit, to co jsem tam neumělecky domalovala v malování. Jak to mám sakra udělat, už nad tím sedím aspoň půl hodiny a nic. Nevíte jak na to, nějak polopaticky? Díky moc všem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.13 10:32

Nezlob se na mě, ale nějak to nechápu. Ty tam chceš přidat ty dvě čáry?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.10.13 10:35

Ty čárkované čáry (červené), které jsem tam domalovala od ruky v malování...

Datum: 05.10.13 22:37

Povedlo se mi to Tady je můj graf, podívej se na to, snad to pochopíš (podívej se na zadání rozsahu dat v grafu), kdyby ne, napiš mi.

doplněno 05.10.13 22:40:

Omlouvám se za tak dlouhou prodlevu, měl jsem práci a myslel jsem, že ti mezitím poradí někdo jiný.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.10.13 10:45

Chápu to dobře, že jsou to jakoby dva (tři) grafy v jednom? Ale co když potřebuji na té modré čáře zachovat ty body a na té červené ne? Body myslím ty čtverečky v hodnotách 2 a 3089 atd.

Datum: 06.10.13 11:15

1. Poklepej na graf, přepne se to do režimu úprav grafu.

2. Klikni na tu modrou čáru pravým tlačítkem a zvol "Formát datové řady" (?).

3. Tam si můžeš měnit styl čáry a zvolit nějaké ikonky (nemusí to být jen čtverečky, v galerii je toho hodně).

Datum: 06.10.13 11:27

OK, díky moc. Takže vždycky, když budu chtít takto vyznačit nějakou hodnotu, tak musím dát nulovou hodnotu osy x, v tomto případě 2 a hodnotu y, v tomto případě 1701,4. Toto mi udělá "čátu" směrem od osy x k té modré čáře. A pak to stejné, nulová hodnota osy y, na ose x 21, a pak v hodnotě 21 na ose y 1701,4...

A oba dva grafy jsou bodové XY, že? Ještě jsi tam dělal nějaké speciální úpravy, aby to vypadalo takhle? A musím dát ty hodnoty pro červenou čárkovanou čáru dát pod ty hodnoty pro tu modrou čáru? Nemohla bych je dát vedle toho?

Datum: 06.10.13 11:59

Ano, jsou to bodové grafy se spojovacími čárami. Další úpravy jsem udělal jen malé - pro ty 2 čáry jsem zvolil červenou barvu, styl "jemně čárkovaná" a udělal jsem je trochu slabší.

Já jsem si to pro přehlednost dal vše pod sebe, ty si to můžeš dát kamkoliv jinam, stačí, když si upravíš hodnoty rozsahu dat.

Datum: 06.10.13 12:47

Díky moc, do Vánoc budu dělat ještě hodně grafů v calcu, mohla bych se ozvat na e-mail, kdybych něco nevěděla, jak to udělat?

Datum: 06.10.13 13:23

Samozřejmě ;)

doplněno 06.10.13 13:31:

A díky za body

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.