Můžu na vysokou veterinární?

Od: Datum: 03.10.13 20:55 odpovědí: 5 změna: 07.10.13 12:30

Zdravíčko,

můžu jít na vysokou školu zaměřenou na veterinu, když mám střední ekonomku?

Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.13 20:58
avatar

Ano, pokud se sama dokážeš připravit na přijímačky. :) Podmínkou je matura a je jedno, z jaké školy. Ovšem je fakt, že dostat se na veterinu je náročné i pro lidi na gymplu, což bývá nejlepší příprava na VŠ... natož příprava samostudiem při ekonomce... každopádně ti držím palce a přeju hodně sil! :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jimi*
Datum: 03.10.13 21:00

Díky! =)
Budu se snažit.

Od: rnk*
Datum: 03.10.13 22:49

Zrovna před týdnem jsem četl článek o množství absolventů veteriny bez šance na zaměstnání... Tak neví jestli ta snaha bude stát zato.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.13 07:29
avatar

Nejlepší příprava je gymnásium, nebo střední veterinární. Na ekonomce se klade důraz na úplně jiné předměty. Měla bys maturovat z chemie či biologie a nevím, zda tyto předměty jsou při maturitách na ekonomce zastoupeny. Jenže: v současné době má veterinář tvrdý chleba. Dcera mé známé loni skončila se studii. V krajském městě, kde žije, nesehnala nikde práci, ačkoliv je tam veterinárních klinik a ordinací bezpočet. Na ÚP se ocitnout nechtěla, tak sháněla jak o život. Našla nakonec práci v malém městečku, asi 40 km od bydliště. Dojížděla autem. Výdělek 15 tisíc, z toho asi 5 tisíc padlo na dopravu. Po roce ji majitel propustil, i když byla šikovná. Bral si totiž absolventy pokaždé jen na rok, měl za to nějaké úlevy, pak je propustil a zas vzal na rok další. Holka sehnala místo nakonec až v jižních Čechách, 200 km od rodiny. Naštěstí tam má příbuzné, u kterých může bydlet. Takže má vzdělání a rok praxe. A víte, kolik prý dostala plat: Deset tisíc! A je ráda, že místo má a že si bude aspoň prohlubovat tu praxi. Připadá mi to ale takřka nemožné, že po letech studia má míň peněz, než kdejaký cikán dávky. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 07.10.13 12:30

Cikán bez dětí má 3410,- životní minimum + příspěvek na nájem. Ne, že bych měl nějak rád cikány, ale ty dávky se zveličují. Víc mají když mají hodně dětí, ale ty děti taky něco stojí.

Že není dobré lidem dávat peníze za nic, plně chápu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.